Ferhat Kömür

2011, 17 Ocak Ferhat Kömür – Sitemize gönderdiği emailde KONYA/Cihanbeyli askerlik şubesine mektup yolladığını söylüyor.   BASIN VE KAMUOYU”NUN BILGISINE; KONYA / cihanbeyli askerlik subesine; BU belge T.C “de suanda asker kacagi durumunda olan KONYA/kulu / yesilyurt koyu 1990 haziran 17 dogumlu harun oglu ferhat komur”e aittir. “Bu belge ile askerlik hizmetini yapmayi reddettigimi kamuoyuna ilan ediyorum.

2011, 17 Ocak Ferhat Kömür – Sitemize gönderdiği emailde KONYA/Cihanbeyli askerlik şubesine mektup yolladığını söylüyor.

 

BASIN VE KAMUOYU”NUN BILGISINE;

KONYA / cihanbeyli askerlik subesine; BU belge T.C “de suanda asker kacagi durumunda olan KONYA/kulu / yesilyurt koyu 1990 haziran 17 dogumlu harun oglu ferhat komur”e aittir. “Bu belge ile askerlik hizmetini yapmayi reddettigimi kamuoyuna ilan ediyorum. Benim için askerlik bir hizmet degil, hezimettir. Insanlik onurunun yikildigi, vicdanin ve aklin geri plana itilip, nefretin ve nobranligin hüküm sürdügü savas bölgelerinin bir neferi olmayi reddediyorum.“ Devletleri, silahlanmayi ve onun egemen güçlerinin tümünü insanca yasanabilir bir dünya adina reddediyorum. Ülkemizde yasanmakta olan savasi yok sayan zihniyeti reddediyorum. Kürt halkina yönelik böl islet yönet, yok say tutumunu ve politikalarini reddediyorum KURT HALKINA karsi yurutulen inkar ve imha politikalarina dur demek icin askere gitmeyi reddediyorum.

”Siddeti reddediyorum, öldürülen her çocukta, siddete maruz kalan her kadinda, insanin insan tarafindan öldürme sanatini reddediyorum. BEN ASKERIYENIN YÖNETTIGI BIR OKULDA ÖGRENCILIK YAPMAYI REDDEDIYORUM! BEN ASKERIYENIN YÖNETTIGI BIR ÜLKEDE YASAMAYI REDDEDIYORUM!
BEN ASKERIYENIN HÜKMETTIGI HIÇBIR KURUM VEYA KURULUSTA DOGRUDAN VEYA DOLAYLI, TAMAMEN VEYA KISMEN GÖREV VE EMIR ALMAYI REDDEDIYORUM! Sessiz kalmakla, savaslarin desteklenmis olacagini düsünerek ölmek, öldürmek, ezilmek sömürülmek istemedigim için otoriter, hiyerarsik, milliyetçi, militarist tüm yapilara karsi sesimi yükseltip vicdani reddimi acikliyorum. Sonuç olarak; yazili yasalar, sözlü kurallar ne derse desin, kaçak olarak yasamayi ve askere gitmeyi reddediyorum.

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org