Güney Koreliler Oğullarının Askere Gitmesini İstemiyor

Korelilerin yüzde 40,2’si oğullarının askere gitmesini istemiyor. Ayrıca, annelerin çocuklarının askere gitmesine karşı çıkma oranı yüzde 42,5 ile babaların oranı olan yüzde 37,9’dan daha fazla.

05 Aralık 2014 Cuma 17:21
Güney Kore’de son yapılan anketlerde, ailelerin çocuklarının askere gitmesini istemediği ortaya çıktı.

Güney Kore’de son yapılan anketlerde, ailelerin çocuklarının askere gitmesini istemediği ortaya çıktı.

Yapılan anket sonucuna göre, Korelilerin yüzde 40,2’si oğullarının askere gitmesini istemiyor. Ayrıca, annelerin çocuklarının askere gitmesine karşı çıkma oranı yüzde 42,5 ile babaların oranı olan yüzde 37,9’dan daha fazla.

Güney Kore’nin ikinci büyük şehri Busan’da bir lisede yapılan anket sonucuna göre ise, gençlerin yüzde 38’i bir şekilde askerden kaçınmak istediğini belirtirken, yüzde 34’ü askerliğin, ülkenin Kuzey ve Güney Kore’ye bölündüğü bir zamanda kaçınılmaz olduğunu düşünüyor. Liselilerin sadece yüzde 27’lik küçük bir kısmının askerliği doğal ve onurlu bir görev olarak gördüğü bildirildi.

Güney Koreliler arasında askere gitmek istememenin en büyük nedenlerini ise yüzde 39,5 ile askerlikte hayat şartlarının zorluğu, yüzde 32,3 ile incitme ve şiddet olayları, yüzde 28,2 ile askerlik yapmanın bir zaman kaybı olarak görülmesi oluşturuyor.

http://www.haberler.com/guney-koreliler-ogullarinin-askere-gitmesini-6749762-haberi/

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org