Hallel Rabin İsrail ordusunun bir parçası olmayı reddettiği için 3. kez hapse atıldı

“Filistin işgali için asker olmak istemiyorum. Vicdan gerekçesiyle muafiyet istemeye çalıştım ama ordu vermeyi reddetti. “

Orduda görev yapmayı reddettiği için üçüncü kez hapse atılan İsrail’den vicdani retçi Hallel Rabin ile dayanışma içinde duruyoruz.

Hallel İsrail ordusunun bir parçası olmayı reddediyor, ′′Bu benim şiddetin bolluğuna karşı şiddete karşı koyma yolumdur.”

Hallel Rabin’in reddetmesi suç değildir ve derhal serbest bırakılması için çağrıda bulunuyoruz!

Önümüzdeki günlerde Hallel’in davasından haberdar olacağız. Bu arada, מסרבות’i (Mesarvot – işgal karşısında İsrailli vicdani muhaliflerin dayanışma şebekesi) takip edin ve daha fazla bilgi için buraya bakın: https://www.refuser.org/refuser-updates/hallel-jailed

Hem değişim hem de mücadele dönemini yaşıyoruz. Dünyanın her yerinde gençler gerçek demokrasi için savaşıyor ve ırkçılık ve adaletsizlikle mücadele etmek için sivil itaatsizliği kullanıyor. Ancak Filistinliler için geçmişin adaletsizlikleri hüküm sürmeye devam ediyor . İsrail’in işgal ettiği topraklarda temel insan hakları ve özgürlükleri sürekli olarak reddedilirken, Filistinliler özgürce yaşama özgürlüğünden mahrum bırakılıyor.

Özgürlük, şefkat ve sevgi değerleri üzerine yetiştirildim. Başka bir ulusu köleleştirmek için mücadele etmek bu değerlerle çelişir. Çok uzun zamandır İsrail’in iyi insanları işgalin işlediği zulümlere katılmayı kabul etti . Reddetmemin küçük ve kişisel olduğunu bilsem de, dünyada görmek istediğim değişim olmak ve başka bir yolun mümkün olduğunu göstermek istiyorum. Küçük insanlar büyük değişiklikler yapar. Bağırmanın zamanı geldi: İyi baskı diye bir şey yok, haklı ırkçılık diye bir şey yok ve İsrail işgaline artık yer yok .

Kaynak: WRI

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org