İngiltereli savaş gazileri, Suriye’ye müdahale kararını Başbakanlık önünde protesto ettiler

“Savaş, organize bir suç eylemidir. Savaşta masum, sivil ve kendisini koruyamayacak durumdaki pek çok insan katlediliyor. Daha fazla kan dökülmesini değil barışın gelmesini istiyoruz”

İngiliz askerler, Suriye’ye müdahale kararı üzerine madalyalarını iade etti

Haber Merkezi 10/12/2015
Irak, Libya ve Afganistan’da savaşan emekli İngiliz askerler, İngiltere hükumetinin Suriye’de IŞİD hedeflerini vurma kararından sonra aldıkları madalyaları başbakanlık binası önünde iade etti.

Downing Street’deki başbakanlık binası önünde toplanan İngiliz askerler hükümetin Suriye’de Daeş hedeflerini vurma kararına duydukları tepkiyi dile getirdi. Barış için Emekli Askerler (Veterans for Peace) sweatshirtleri ile Başkanlık Binası önüne gelen eski askerler, “Savaş, organize bir suç eylemidir. Savaşta masum, sivil ve kendisini koruyamayacak durumdaki pek çok insan katlediliyor. Daha fazla kan dökülmesini değil barışın gelmesini istiyoruz” diyerek askerlik madalyalarını bina önüne attılar.

Yere fırlatılan madalyalar güvenlik görevlisi tarafından alınarak başbakanlık ofisine götürüldü. Parlamentoda yapılan oylamada 397 milletvekili hava operasyonalarına Evet, 233 vekil de Hayır dedi.

Bu arada yapılan kamuoyu araştırmalarına göre İngiliz halkının Suriye’de hava operasyonlarına katılmaya yönelik desteği yüzde 7 oranında azaldı. Son araştırmada halkın yüzde 44’ü destek verirken yüzde 36’sı karşı çıktı.
(Euronews, Yeşil Gazete)

https://yesilgazete.org/blog/2015/12/10/ingiliz-askerler-suriyeye-mudahale-karari-uzerine-madalyalarini-iade-etti/

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org