Kayseri Melikgazi Belediyesi Eşi ya da Çocuğu Asker Olan Ailelere Maaş Veriyor

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, gelir düzeyi ne olursa olsun başvurmaları yeterlidir. Aylık ortalama bin asker ailesine maaş vermekteyiz. Bu bazı aylar 800 TL iken bazı aylar 1200 TL olmaktadır.

Belediye’den Eşi ya da Çocuğu Asker Olan Ailelere Maddi Destek

22 Temmuz 2015 Çarşamba 17:15
Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak vatani görevlerini yapmak için kışlaya giden asker ailelerine asker maaşı ödediklerini söyledi.
Belediye’den Eşi ya da Çocuğu Asker Olan Ailelere Maddi Destek

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak vatani görevlerini yapmak için kışlaya giden asker ailelerine asker maaşı ödediklerini söyledi. Büyükkılıç, ödemelerin bazı aylarda 800 ila bin 200 lira arasında değiştiğini açıkladı.

Başkan Memduh Büyükkılıç yaptığı açıklamada Melikgazi Belediyesi olarak sosyal belediye hizmetlerine büyük önem verdiğini sosyal barışın ve toplumsal dayanışmanın çok önemli olduğunu belirtti. Büyükkılıç, şunları kaydetti: “Melikgazi Belediyesi olarak ilçe sınırları içerisinde oturan ve vatani görev için askere giden evlatlarımızın evli ise eşlerine, bekar ise annelerine maaş vermekteyiz. Belediyemize başvuruda bulunan her aileye asker maaş verilmektedir. Gelir düzeyi ne olursa olsun başvurmaları yeterlidir. Aylık ortalama bin asker ailesine maaş vermekteyiz. Bu bazı aylar 800 TL iken bazı aylar 1200 TL olmaktadır. Bu hizmetimiz sosyal belediyeciliğin güzel örneğidir Ramazan ayında talepte bulunanlara iaşe yardımı bulunulmuştur.”

Eğitim, sağlık, sanatsal, spor ve kültürel hizmetler yanında vatani görevini yapanın da olduklarını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, bir ailede birden fazla asker varsa hepsine asker maaşı ödediklerini de vurguladı.

http://www.haberler.com/belediye-den-esi-ya-da-cocugu-asker-olan-ailelere-7531265-haberi/

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org