Kıbrıs’ta ‘intihar’ eden askerin ailesi ‘hiçbir sorunu yoktu’ dedi

Çevresi ve arkadaşları tarafından oldukça sevilen Fatih Akbulut’un hiçbir kötü alışkanlığı da yoktu. Oldukça düzenli bir hayatı olan ve hiç kimseyle sorun yaşamayan Akbulut, askerde girdiği bunalımdan bir türlü çıkamadı.

Kocaelili asker intihar etti

Kıbrıs’ın Güzelyurt ilçesinde askerlik görevini yapan Kocaelili Fatih Akbulut, kendini astı

Gebze Sultan Orhan Mahallesi’nde oturan ve henüz 45 günlük asker olan 23 yaşındaki Fatih Akbulut vatanı görevini yaparken intihar etti. Yaşanan acı haber tüm Kocaeli’yi derinden üzdü. Alınan bilgi ve iddialara göre; Gebze Sultan Orhan Mahallesi’nde oturan 23 yaşındaki Fatih Akbulut, vatani görevini yapmak üzere Kıbrıs Güzelyurt Hava Savunma Taburu’na gitti. Akbulut, askere sevenleri, arkadaşları ve ailesi tarafından büyük bir sevinçle yolcu edildi.

SORUNU YOKTU

Geçtiğimiz günlerde ailesinden para isteyen asker Fatih Akbulut’a, ailesi kısa süre içerinde istediği parayı gönderdi. Askerde hiçbir sorunu bulunmayan, çevresi ve arkadaşları tarafından oldukça sevilen Fatih Akbulut’un hiçbir kötü alışkanlığı da yoktu. Akbulut, askere gitmeden önce de Gebze’deki bazı fabrikalarda çalışarak harçlığını çıkarıyordu. Oldukça düzenli bir hayatı olan ve hiç kimseyle sorun yaşamayan Akbulut, askerde girdiği bunalımdan bir türlü çıkamadı.

ASILI BULUNDU

Er Fatih Akbulut, geçtiğimiz pazar günü akşamı bir anda birliğinde ortadan kayboldu. Komutanların Akbulut’u bulamaması üzerine askeriyeden firar ettiği düşünüldü ve her yerde aranmaya başlandı. Ancak istenmeyen manzarayla ertesi sabah saatlerinde karşılaşıldı. Fatih Akbulut’un silah arkadaşları, kendisini birliğin içinde bir ağaca asılı halde buldu. Yapılan otopsi işlemlerinin ardından Akbulut’un cenazesi toprağa verilmek üzere Gebze’ye gönderildi.

5 KARDEŞTİ

Aslen Ardahanlı olan Akbulut’un cenazesi bugün öğle namazını müteakip Gebze Kirazpınar Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Pelitli Mezarlığı’nda toprağa verildi. İntihar ederek yaşamına son veren Fatih Akbulut, Süleyman-Yurdagül Akbulut çiftinin 5 çocuğundan biriydi. Akbulut ailesi Gebze Sultan Orhan Mahallesi 1160. Sokak adresindeki evlerinde oturuyor. Akbulut’un neden intihar ettiği henüz bilinmezken, herhangi bir psikolojik sorununun olmadığı belirtildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Serdal ERDAL & Adnan ÜNER

http://www.bizimkocaeli.com/haber/guncel/kocaelili-asker-intihar-etti/129141.html

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org