Mardinli asker Abdullah Çam nöbette “kalp krizi” geçirip öldü

Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Ağaçlı mevkiinde, nöbet değişimi sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak şehit olan Piyade Er Abdullah Çam’ın cenazesi Kızıltepe Ulu Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Nöbette kalp krizi geçirip, şehit olan er toprağa verildi

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde, nöbet sırasında geçirdiği kalp krizi sonrası hastaneye kaldırılan ve doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak şehit olan Piyade Er Abdullah Çam (21), Hakkari’de düzenlenen törenin ardından helikopterle memleketi Mardin’e uğurlandı. Çam, Kızıltepe Ulu Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Ağaçlı mevkiinde, nöbet değişimi sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak şehit olan Piyade Er Abdullah Çam’ın cenazesi dün akşam Hakkari’ye getirildi. Şehit Çam için bugün Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda tören düzenlendi. Törene, Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Çınar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, asker ve polisler katıldı. Koronavirüs nedeniyle törene sosyal mesafe kuralı uygulandı.

Şehit Piyade Er Çam’ın Türk bayrağına sarılı naaşı, tören alanına getirildi. Bir dakikalık saygı duruşunun ardından, özgeçmişi okunan Şehit Çam, yapılan dualarla helikopterle memleketi Mardin’e uğurlandı.

TOPRAĞA VERİLDİ

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde, vatani görevini yaparken, geçirdiği kalp krizi sonucu şehit olan Piyade Er Abdullah Çam’ın (21) cenazesi, uğurlama töreninin ardından toprağa verilmek üzere memleketi Mardin’in Kızıltepe ilçesine getirildi. Kızıltepe Ulu Camisi’nde Çam için kılınan cenaze namazına; Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, İlçe Emniyet Müdürü Emin Yıldırım, askeri yetkililer ve şehidin ailesi katıldı. Cenaze namazında, koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafe kuralının uygulandığı gözlendi. Şehit Piyade Er Abdullah Çam’ın cenazesi, kılınan namazın ardından Örencik Mahallesi’nde toprağa verildi.

Şehit Abdullah Çam’ın, 27 gün sonra terhis olmayı beklediği öğrenildi.

Kaynak: Milliyet

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org