Milli Savunma Bakanlığı: Bedelli askerlik yok

ASAL Daire Başkan Yardımcısı Vekili Personel Albay Erkan Bülbül: “Bakanlığımızda halihazırda yeni bir bedelli askerlik uygulamasına yönelik çalışma bulunmamaktadır”

Türkiye sınırında çatışmaların yoğunlaşması ve Kürt illerinde askerin sokağa inmesiyle birlikte bedelli askerlik tartışmaları da son buldu

Türkiye sınırında çatışmaların yoğunlaşması ve Kürt illerinde askerin sokağa inmesiyle birlikte bedelli askerlik tartışmaları da son buldu. BirGün muhabiri Onur Erem’in 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu çerçevesinde Başbakanlık’a yönelttiği “bedelli askerliğin hükümetin gündeminde olup olmadığına ilişkin soruya” verilen cevap “Bakanlığımızda halihazırda yeni bir bedelli askerlik uygulamasına yönelik çalışma bulunmamaktadır” şeklinde oldu.

Aylardır gündemden inmeyen, farklı yaş sınırları ve ücretlerin tartışıldığı bedelli askerlik planı hakkında muhabirimizin sorusunu Başbakanlık, Milli Savunma Bakanlığı’na yönlendirdi. Bakanlık’ta ASAL Daire Başkan Yardımcısı Vekili konumunda bulunan Personel Albay Erkan Bülbül sorumuzu yanıtlayarak Bakanlık bünyesinde bedelli askerliğe dair herhangi bir çalışma yapılmadığını, bu projenin gündemlerinde olmadığını söyledi.

birgun.net

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org