Mine Yılmazoğlu

24 Mayıs’ta VR-DER etkinliğinde Kadiköy’de vicdani reddini açıkladı.

Bugün; katil devlet ve faal yandaşı militarizmi bir kez daha afişe etmek için buradayım. Kapitalist sistem ve işbirlikçisi devlet, vatan-millet sevgisiyle beynini yıkadıkları halkları bir avuç daha fazla toprak için savaşa sürüklüyor. Vatan kurtarma düşüncesiyle kendini teselli edenler, kardeş katilini meşrulaştırıp, devlet ve ordusunun durumdan nemalanmaya çalışmasına mahal veriyor. Ben ise başlı başına bu durumun kendisini kınıyor, askeri ve militer antlaşmaların hiçbirini kabul etmiyorum.

Bütün devletlerin katil ve katliamcı olduğunu biliyorum. Yaşadığım coğrafya sebebiyle başta Maraş, Sivas, Roboski ve Soma’da devletin yaptığı katliamları; katlettiği Ceylan’ı, Uğur’u, Berkin’i ve daha nicelerini unutmayı reddediyorum. İkiyüzlü T.C devletinin faşizmini, Kürdistan halkına saçtığı terörü lanetliyor ve kalekol yapımını reddediyorum.

Ben Mine Yılmazoğlu. Kapitalist sistem ve devlet adına; her koşulda silahlanmayı, ölmeyi ve öldürmeyi reddediyorum. Anarşist bir kadın olarak; erkeğin orduya, kadının da erkeğe köle olduğu bu ataerkil militarist anlayışı reddediyorum. Vicdanım, bu sistemin bir parçası olmayacağından vicdani reddimi açıklıyorum.

Militarizm yaşamlarımızı yok etmeden, biz militarizmi yok edelim.

Mine Yılmazoğlu

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org