Mustafa Yenilmez

Derneğimize gönderdiği eposta ile vicdani reddini açıkladı.

Ben 65626057838 T.C. kimlik numaralı Mustafa yenilmez.

“Ben antimilitarist ve anarşistim. Ölmek ve öldürmek için eğitim almayı reddediyorum ve hayatımın sonuna kadar da reddetmeye devam edeceğim ilk yaptığım Vicdani Redden sonra işimden oldum, şiddet gördüm, çok fazla baskı görüyorum, iş bulamıyorum, Güzel mesleğimi kendi ülkemde legal bir şekilde yapamıyorum, birçok arkadaşım benimle görüşmeyi kesti, Ailem beni red etti, Doğuda doğmamdan kaynaklıda olsa herkesin gözünde Terörist olarak görünüyorum, ve herkes bana Terörist’miş gibi bakıyor, çok fazla sözlü tehdit ve tacize mağruz kalıyorum.

Söylemek isterimki Ben insanım ve buda benim yasal hakkım kişisel hakkım, Vicdani Red’dimi tekrarlıyorum hiçbir şekilde elime silah alıp birilerini öldürmek zordunda kalmıyacağım ben katil değilim ve olmayacağımda, zorunlu askerlik yapmayacağım, bu Emperyalist sistemin bir üyesi olmayacağım.
Ölüm tehditlerine şidet ve baskılara ve kötü hakaretlere boyun eğmeyip sonuna kadar Red etmeye devam edeceğim.

Öte yandan, toplumumuzda büyük bir travma yaratan 15 Temmuz kanlı darbe girişimi süresince, emir-komuta zincirinde olan ve hiçbir şeyden habersiz bir şekilde, kendilerine ülkenin önemli stratejik noktalarını kontrol altına alma emri verilen erlere yönelik şiddet, linç görüntüleri vicdanı olan her insanı derinden yaralamış, darbe girişimi gecesinde bu erlere yönelik basında ve kamuoyunda yayılan spekülasyonlar ısrarla aydınlatılmamış; darbe girişimine ilişkin olarak toplumda hâlâ birçok belirgin soru işareti bulunmaktadır.

Barış için Sevgi için Vicdani Red….

(07.07.2017 de vicdani reddini yeniledi)

**

Özgür düşünce irademi kullanarak söylemek isterimki hiçbir Devlet, Kişi, Kurum veya Ordunun baskısı ve zorbalığına boyun eğmeyecağim, Dünyanın hiçbir yerinde askeri kamuflaj giyip elime savaş suçu olan silahları almayacağım. Ben katil değilim ve katil olmayacağım Vicdani red’dimi açıklıyorum

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org