Oyuncaklarında kullandığı silahların sayısını artıran Lego daha da saldırganlaştı

Danimarka kökenli Lego 1949 yılında başladığı yapı blokları üretimi macerasına, 1978 yılında kılıçlar ve baltalarla silahları da ekledi. Silahların, ürün gamında düzenli olarak yer aldığı ve şu anda Lego setlerinin yüzde 30’unu oluşturduğu ortaya kondu.

Lego, silahlanma yarışındaki yerini aldı

23.05.2016
Dijital dünyada çocukların ilgisini çekmek için oyuncaklarında kullandığı silahların sayısını artıran ve çeşit yelpazesini genişleten Lego’nun, giderek daha da saldırganlaştığı belirtildi.

Yeni Zelanda’daki Canterbury Üniversitesi’nden araştırmacılar, oyuncakların giderek daha saldırganlaştığını, yapı bloklarının arasında daha sık silahların yer aldığını ve temalı setlerde de silahlara daha çok yer verildiğini ifade etti.

Araştırmanın başındaki Christoph Bartneck, “Lego’nun oyuncakları eskisi kadar masum değil. Ürünlerdeki şiddet, oyunu zenginleştirmenin çok ötesine geçti” dedi.

​Danimarka kökenli Lego 1949 yılında başladığı yapı blokları üretimi macerasına, 1978 yılında kılıçlar ve baltalarla silahları da ekledi. Yapılan bir araştırma, silahların ürün gamında düzenli olarak yer aldığını ve şu anda Lego setlerinin yüzde 30’unu oluşturduğunu ortaya koydu.

Lego kataloglarının 1973 ve 2015 yılları arasındaki değişimini de inceleyen araştırma sonucunda, tüm sayfaların yüzde 40’ını şiddet içeren davranışların kapladığı görüldü.


https://fr.4everproxy.com/direct/aHR0cDovL3RyLnNwdXRuaWtuZXdzLmNvbS95YXNhbS8yMDE2MDUyMy8xMDIyOTIwNTQ5L2xlZ28tc2lsYWhsYW5tYS15YXJpc2ktc2lkZGV0Lmh0bWw-

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org