Susurluk Belediyesi’nden “silahtan oyuncak olmaz” kampanyası

Balıkesir’in Susurluk İlçesi’nde belediyenin geçen temmuz ayında başlattığı ‘Silahtan oyuncak olmaz’ kampanyasında toplanan yüzlerce oyuncak silah, kent meydanında silindirle ezilerek imha edildi.

5 Eylül 2015
Balıkesir’in Susurluk İlçesi’nde belediyenin geçen temmuz ayında başlattığı ‘Silahtan oyuncak olmaz’ kampanyasında toplanan yüzlerce oyuncak silah, kent meydanında silindirle ezilerek imha edildi. Belediye topladığı oyuncak silahlar yerine çocuklara kitap, oyuncak araba ve bebek hediye etti.

Susurluk Belediye Başkanı CHP’li Tahsin Bozoğlu, temmuz ayında, ‘Silahtan oyuncak olmaz’ sloganıyla kampanya başlattı. Kampanya süresince oyuncak silahları belediyeye getiren yüzlerce çocuğa kitap, oyuncak araba ve bebek hediye edildi. Kampanya kapsamında toplanan oyuncak silahlar ise 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde, Kent Meydanı’nda düzenlenen törenle üzerlerinden silindir geçirilerek ezildi.

Belediye Başkanı Bozoğlu düzenlenen törende yaptığı konuşmada, silahların insanlığın en büyük düşmanı olduğunu belirterek, “Çocuklarımızın daha küçük yaşlarda silaha sevgiyle bakmalarını, silaha alışmalarını engellemek için ‘Silahtan oyuncak olmaz! Getir silahını al oyuncağını’ kampanyasını başlattık. Kampanyanın çocuklardan büyük ilgi görmesi bizi sevindirdi” dedi.

Başkan Bozoğlu, Susurluk’ta ayrıca çocukların simit ve poğaçayı 30 kuruştan aldıklarını ve sinema-tiyatro biletlerinin de ücretsiz hale getirildiğini belirterek “Bir kentin çocukları mutlu ise o kentte o kadar mutluluk ve huzur olur. Susurluk’u mutlu çocuklar kentine dönüştürmek için belediyenin tüm imkanlarını seferber ediyoruz” diye konuştu.

http://siyasihaber.org/silahtan-oyuncak-olmaz-kampanyasi

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org