Özgür Küçüktülü

2011, 21 Kasım Özgür Küçüktülü – Etkinliğe email gönderdi.   Bütün egemenlere inat, bana ve herhangi bir şeyi zorla yaptırmaya kalkanlara inat askerliğe gitmiyorum ve vicdani reddimi açıklıyorum. Bütün savaşlar, bütün askerlik modelleri ve silahlar halkın üzerinde tahakküm yaratmak isteyenlerin oyuncaklarıdır. Onlar oyuncaklarıyla oynarken ‘beni’ öldürmekten vazgeçmedikleri sürece askerliğe ait hiçbir modeli kabul etmiyorum. Sistem silahlar üretmeyi

2011, 21 Kasım Özgür Küçüktülü – Etkinliğe email gönderdi.

 


Bütün egemenlere inat, bana ve herhangi bir şeyi zorla yaptırmaya kalkanlara inat askerliğe gitmiyorum ve vicdani reddimi açıklıyorum.

Bütün savaşlar, bütün askerlik modelleri ve silahlar halkın üzerinde tahakküm yaratmak isteyenlerin oyuncaklarıdır. Onlar oyuncaklarıyla oynarken ‘beni’ öldürmekten vazgeçmedikleri sürece askerliğe ait hiçbir modeli kabul etmiyorum.
Sistem silahlar üretmeyi bırakasıya kadar, savaşlar çıkarmayı, halkları katletmeyi, doğayı yok etmeyi sonlandırasıya kadar, cehalet üretmekten vazgeçip özgür insanlar yaratasıya kadar ben askerliğin hiçbir türlüsünü yapmıyorum.
Öldürmekten korktuğum kadar ölmekten korkmuyorum ve uğruna ölünebilecek idealler olmadan hiçbir sistem için en ufak bedel ödemeyi reddediyorum, askerliğe gitmiyorum.
Vicdani, reddimi şu anda açıklamanın nedeni ise; son süreçte vicdani ret ile ilgili yapılan açıklamalardır. Önümüzdeki günlerde bu işin kolaylaşacağına dair beklentilerdir. Yıllardır bu işle ilgili mücadele yürüten ve bedeller ödeyen onlarca kişi içindir. Ben birilerinin çıkaracağı yasaları bekleyerek başkalarının ödediği bedellerden yararlanmayı da reddediyorum aynı zamanda yeni düzenlemelerle istemediğim devlet yapılarının içinde farklı bir askerliği yapmayı da reddediyorum.

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org