Polisin de “izin” verdiği asker uğurlamasında 58 kişi enfekte oldu

İstanbul Bağcılar’da düzenlenen asker uğurlama eğlencesinde sosyal mesafe unutuldu, şikayet üzerine gelen polis ise “son 1 şarkı” şartıyla eğlencenin devamına izin verdi.

‘Asker uğurlarken 58 kişi enfekte oldu, yapmayın’ demişti Bakan böyle uyardı İstanbullu tınmadı

08.06.2020
Türkiye’nin dört bir yanından sosyal mesafe ve maskenin unutulduğu asker uğurlama törenleri gerçekleşti.

İzmir otogarında vatandaşlar halay çekerek asker uğurlaması yaptı, İstanbul Bağcılar’da düzenlenen asker uğurlama eğlencesinde sosyal mesafe unutuldu, şikayet üzerine gelen polis ise “son 1 şarkı” şartıyla eğlencenin devamına izin verdi. Sancaktepe’deki asker uğurlamasında ise horon tepildi. Antalya’da cadde trafiğe kapatıldı, Ankara oyun havaları çalındı.

Benzer görüntüler ülkenin dört bir yanından geldi. Vatandaşlar asker uğurlaması sırasında sosyal mesafeyi, maskeyi unuttu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ise 2 gün önce “Şimdi yeni celplerle gelecek yaklaşık 100 bin gencimize PCR testi yaptık. Bunun koordinasyonunu Sağlık Bakanlığı ile yaptık. Bu konudaki desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Tüm il ve ilçelerde 3-4 gün öncesinden PCR testi yapıldı, ‘sağlam’ denildikten sonra onların sevki başladı” açıklaması yapmıştı.

Kaynak: Yeniçağ

**

Asker uğurlama konvoyunda ‘drift’ atan, trafiği tehlikeye düşüren ve havaya ateş açan beş kişiyi polisler görüntülerden tespit etti. Dört kişiye toplam 22 bin 876 lira para cezası kesildi – Duvar

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org