Rize’nin Kurtuluş Törenlerinde Öğrencilere Savaş ve Irkçılık Gösterisi Sunuldu

Rus işgalinin ardından bölgeye giren Rum ve Ermeni çetelerinin Türk vatandaşlarına kötü muamele yapmasının canlandırıldığı törene Pazar Kaymakam Vekili, Hemşin Kaymakamı Hamza Türkmen, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Rize Kurtuluş Töreninde, ‘Türk Askeri İşkence Yapar Mı?’ Tepkisi

11 Mart 2015 Çarşamba 12:48
Rize’nin Pazar İlçesi’nin düşman işgalinden kurtuluşu törenle kutlandı.

Rize’nin Pazar İlçesi’nin düşman işgalinden kurtuluşu törenle kutlandı. Törende milis kuvvetlerini canlandıranlardan bir kişinin yerde yatan temsili düşman askerinin üzerine ayağıyla basması tepki gördü. Bir çok kişi, “İşkence yapmayın. Türk askeri işkence yapar mı?” dedi. İlçe meydanında gerçekleştirilen törene Pazar Kaymakam Vekili, Hemşin Kaymakamı Hamza Türkmen, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Atatürk anıtına çelenk sunma ve saygı duruşu ile başlayan törende ilçenin düşman işgalinden kurtuluşu canlandırıldı. Rus işgalinin ardından bölgeye giren Rum ve Ermeni çetelerinin Türk vatandaşlarına kötü muamele yapması ile başlayan temsili canlandırmada, “Rus askerleri yolumu kesti, zor kurtuldum anne. Biz ne zaman özgür olacağız? diye dert yanan genç kıza annesi, “Bak bu gavurların yaptığına. Evimizden çıkamaz oldukö cevabını verdi. İşgal güçlerinin erkekleri öldürerek kadınlara işkence ettiği canlandırmada milis kuvvetleri düşman güçlerini etkisiz hale getirdi, binaya Türk bayrağı astı.

“TÜRK ASKERİ İŞKENCE YAPAR MI?”

Canlandırmada, çatışma sonrasında esir alınan düşman çetecilerden birinin üzerine milis kuvvetlerinden bir kişinin ayağıyla basmasına bazı vatandaşlardan tepki geldi. Vatandaşlar, “İşkence yapmayın. Türk askeri işkence yapar mı?’ sözleri ile tepkilerini dile getirdi

http://www.haberler.com/rize-kurtulus-toreninde-turk-askeri-iskence-yapar-7060981-haberi/

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org