Sinan DOLAZ

2010, 21 Eylül Sinan DOLAZ – Kürt Vicdani Red Hareketinin aktivistlerinden   Adım Sinan DOLAZ. 1981 Van ili Gürpınar ilcesi Çörekli köyü doğumluyum. Ben askerliğin bir savaş sanatı olduguna inanıyorum. Günümüzde yapılan katliamlara ortak olmamak için hem inancım hem de politik görüşümden dolayı askerlik yapmayı RED ediyorum. Çünkü ben doğduğum zaman kimse bana dünyada savaşın oldugunu söylemedi.

2010, 21 Eylül Sinan DOLAZ – Kürt Vicdani Red Hareketinin aktivistlerinden

 

Adım Sinan DOLAZ. 1981 Van ili Gürpınar ilcesi Çörekli köyü doğumluyum.
Ben askerliğin bir savaş sanatı olduguna inanıyorum. Günümüzde yapılan katliamlara ortak olmamak için hem inancım hem de politik görüşümden dolayı askerlik yapmayı RED ediyorum. Çünkü ben doğduğum zaman kimse bana dünyada savaşın oldugunu söylemedi. Ve ben yirmi yaşıma geldiğimde, bir celp kağıdı gönderdirip ”vatan borcu” denilerek zorla silah altına almak istediler. Benim kimseye borcum yoktur. Ve süren savaşa ortak olmak istemiyorum. Çünkü benim gibi her canlı varlıgın yaşam hakkı vardır.

”Vatan millet sakarya” diyip elime onların silahını alıp, cinayetlerine ortak olmak istemiyorum. Onların istediği gibi davranmak siyasi düşüncelerime ters geliyor. Hümanizmi savunan bir insanım ve bu olguyla yetiştim. Tsk bana bunu dayatıyor. Buna direndim ve direnmeyede devam edeceğim. Ben bir ölüm makinası olup, katil olmak istemiyorum. Bana dayatılan bu askerlik oyununa katılmayacagım. Ve şimdi tekrar haykırıyorum, Ölmeyecegim-öldürmeyecegim.

Vicdanımın sesini dinleyerek vicdani reddimi açıklıyorum.

Barış dolu mutlu günlere

Sinan DOLAZ
(21.09.2010)

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org