Şırnak’ta görev yapan er ‘kalp krizi’nden öldü

Şırnak İç güvenlik Eğitim ve Tatbikat Komutanlığı’nda görev yaptığı sırada kalp krizi geçirerek şehit olan Jandarma Komando Ramazan Kaya (26), Manisa’nın Demirci ilçesinde toprağa verildi.

Kalp Krizi Geçiren Asker Son Yolculuğuna Uğurlandı

08 Ekim 2014 Çarşamba 16:03
Şırnak İç güvenlik Eğitim ve Tatbikat Komutanlığında görev yaptığı sırada kalp krizi geçirerek şehit olan Ramazan Kaya, Manisa Demirci’de toprağa verildi.

1993/4 tertip Ramazan Kaya’nın cenazesi belediyeye ait cenaze nakil aracıyla ilk önce baba evine götürüldü. Şehidin yakınları, Türk Bayrağı’na sarılı naaşa sarılarak öptü, gözyaşları döktü.

Cenaze, Alaca Camisi’ne getirildi. Cami avlusunun yanı sıra dışarıda çok sayıda vatandaşın toplandığı cenaze törenine, Gördes Kaymakamı Demirci Kaymakam Vekili Turgay Hakan Bilgin, 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan, Merkez Komutanı Topçu Albay Murat Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Bülent Mercan, Demirci İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Bayram Tahanoğlu askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Demirci Alaca Camisinde kılınan cenaze namazının ardından bir süre askerlerin omuzlarında taşınan Kaya’nın cenazesi, duaların ardından Demirci Asri Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Şehit Ramazan Kaya’nın görev yaptığı Şırnak’ta görevli komutanı Piyade Üsteğmen de cenaze törenine katılarak acılı anne Sabike ve baba Fahri Kaya’ya başsağlığı dileklerinde bulundu. – MANİSA

haberler.com

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org