Türkiyede Sıkıyönetimler (1925-1980) – Serdar Şen (eKitap)

Türkiye’de Sıkıyönetimler, 1925 – 1980 tarihleri arasındaki militarist siyaseti, yakın Türkiye tarihini ve en önemlisi de günümüz siyasetini anlamak isteyenler için vazgeçilmez bir kitap.

Yeni Kitap: Türkiyede Sıkıyönetimler – Serdar Şen

Türkiyedeki militarizmin tarihi denince akla gelen ilk isimlerden olan Serdar Şen’in yeni kitabı, ordu ve siyaset ilişkisini serinkanlı, analitik ve tarihsel bir açıdan ele alıyor.
a
Çalışma, sivil siyasetin ordu ve militarizmle olan grift ilişkisini kapsamlı bir şekilde ele alarak yola koyuluyor. Ardından sıkıyönetimlerin ötekileştirme siyasetini, peşisıra da dil ile ilişkisini inceliyor. Kitap, sıkıyönetimlerin cinsiyetçilik ve erkek kültür ile olan bağını işleyip, gündelik hayatı nasıl düzenleme gayreti içinde olduğunu da kapsamlıca tartışıyor.

Türkiye’de Sıkıyönetimler, 1925 – 1980 tarihleri arasındaki militarist siyaseti, yakın Türkiye tarihini ve en önemlisi de günümüz siyasetini anlamak isteyenler için vazgeçilmez bir kitap.

Detaylı bir kaynakçaya ve meclis tutanaklarına dayanarak hazırlanan bu kitap, sivil siyaset ve ordu arasındaki ilişkiyi serin kanlı bir şekilde inceliyor.

Çalışmayı sadece 7 Liraya sitemizden satın alabilirsiniz:

http://propagandayayinlari.net/yonetim.html

http://propagandayayinlari.net/dukkan/

Tüm kitaplarımız Türkiye’de babil.com / calibro internet sitesinde ve ayrıca idefix, Google Play, iTunes, Smashwords, Scribd gibi uluslararası ekitap portallarında da bulunmaktadır. Kitabın Google Books üzerinden önizlemesini yapmak da mümkündür. Kitabın kapak tasarımı İç Mihrak kolektifi tarafından yapılmıştır. Metin içi karikatürler İzel Rozental’ındır.

Yazar ve yayınevi ile mülakat ve inceleme numunesi talepleri için aşağıdaki email adresi aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

Bu duyurumuzu sosyal medyada yaymanız bizi mutlu edecektir.

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org