Ukrayna’da savaş karşıtı protesto: “Rusya’yla savaş istemiyoruz”

Meclis önünde toplanan halk Devlet Başkanı Zelenskiy’ye, Rusya ile savaşa hayır sloganları attı.

Ukraynalılardan Batı’ya protesto: Rusya’yla savaş istemiyoruz

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de halk, parlamento binasının önünde toplanarak Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’e “Rusya’yla savaş istemiyoruz” mesajı verdi. Batı’nın savaş yaygarasına tepki gösterdi.

ABD ve NATO’nun savaş çığırtkanlığına bir tepki de Ukraynalılardan geldi.

Meclis önünde toplanan halk Devlet Başkanı Zelenskiy’ye, Rusya ile savaşa hayır sloganları attı.

Batılı ülkelerin Rusya’nın Ukrayna’ya saldıracağına dair iddiaları nedeniyle endişeli günler yaşayan Ukraynalılar, parlamento önünde savaş karşıtı bir eylem gerçekleştirdi.

Yerel basının haberine göre, ABD ve NATO’nun ‘Rusya saldıracak’ iddiaları sonrası parlamento binası önünde toplanan halk, “Rusya halkıyla savaş istemiyoruz! Rusya halkı bizimle savaş istemiyor! Sayın Devlet Başkanı, tüm bunlar neden yaşanıyor?” ifadelerini kullandı.

Barışçıl amaçlı toplandıkları belirtilen eylemcilerin ellerinde Zelenskiy’e yönelik olarak “Rusya’yla savaşa hayır”, “Mırıldanmayı bırak”, “Halkla dalga geçmeyi bırak” yazılı dövizler taşıdıkları görüldü.

Eylemin organizatörleri, Ukraynalıların savaş söylentilerinin artması nedeniyle gıda ürünleri stoklamaya başladıklarını, ileri yaştaki vatandaşların ise kendilerini kötü hissettiklerini vurguladı.

Dün de, Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelensky, ABD ve NATO, Rusya ile savaş olacak izlenimi veriyor, bu doğru değil demişti.
29 Oca 2022

Kaynak: Milli Gazete

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org