Vicdanı reddimi açıklıyorum – Cebrail Berk

Şuan firari konumundayım ve ömrümün sonuna kadar firari olsam bile askerlik sıfatı taşıyan mevkilere katılmayacağıma dair, Türkiye Cumhuriyetini temin ederim.

İsmim Cebrail Berk kendini özgür gören insanlardan biri olarak vicdanı reddimi açıklıyorum.
Şuan firari konumundayım ve ömrümün sonuna kadar firari olsam bile askerlik sıfatı taşıyan mevkilere katılmayacağıma dair, Türkiye Cumhuriyetini temin ederim. Bi kere askerlik görevi Allah rızasının sınırları dışında olan bir şey. Yüce Rabbimin bana farz kıldığı; namaz, zekat hac oruç vs.. şeyleri imkanım olduğu sürece yerine getirme mecburiyetindeyim. Bunların dışında Türkiye Cumhuriyetinin, Ben doğmadan bana borç, farz haline getirdikleri askerlik görevi benim yaptığım yapacağım şeylerin dışında. Militarizm düşüncesiyle yürüyen bütün halk, kurum ve kuruluşları şiddetle kınıyorum. Militarizmde ordu ile halk arasında ucu bucağı olmayan sınırlar vardır. Militarizm düşüncesini bütün varlığımla reddediyorum. Askerlik zorunlu kılındığı zaman Türkiye Avrupa ülkeleriyle savaş halindeydi. Şimdi orta da bir şey yok, var diyelim zorunlu kılındı diye yapmak mecburiyetinde değil her insan.
Ne pahasına olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti ordusuna kendi rızamla katılmayacağımı bütün kamuoyuna bildirmek istiyorum…

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org