Vicdani reddimi açıklıyorum – Mehmet Şahin Taş

Kürt halkına geçmişten bu güne dek yaşatılan acıların işkencelerin uygulandığı ellerin safına katılmayı reddediyorum.

Kürt bir aile ferdi olarak 10.12.2002 mersinde doğdum.

Ailemin geçmişte yaşadığı topraklar yoğun sancılı ve kirli bir savaş sürecinden geçmekte iken, neredeyse her gün insanların katledildiği, masum çocuklarımızın düşlerinden vurulduğu, vücutlarından parmak boyutlarından daha büyük mermilerin çıkarıldığı, kirli askeri postallar ile çırılçıplak bedenlere basıldığı, aşağılandığı, küfür edildiği, açlık ve yoksulluk çekmekte olan topraklardan geldiler

Güneşin halen batmadığı, barış çığlıklarının halen dinmediği, aksine daha da yükseldiği, çocukların yüzünden gülümsemelerin eksik olmadığı bir yaşamdan, halen umut edilebilecek daha güzel bir yaşama yelken açabilecek inancıyla yazıyorum.

İnsanların ölmediği/öldürülmediği, çocukların gülüşlerinden vurulmadığı, onur ve insan haklarının çiğnenmediği, savaşların, sınıfların ve sömürünün olmadığı, barışın tüm dünyada hüküm sürmesine olan inanç ve buna dönük olan mücadelem ile bilikte şiddet kullanmayı, insan öldürmeyi ve insan öldürmeyi öğrenmeyi, emir alıp-vermeyi, itaat etmeyi red ediyorum.

Kürt halkına geçmişten bu güne dek yaşatılan acıların işkencelerin uygulandığı ellerin safına katılmayı reddediyorum. Vicdani reddimi ve kalan hayatımı bunun onuruyla yaşayacağımı bildiriyorum. Toprağımızı terk edecekleri güne kadar bu tutumumu koruyacağım.

Vicdani reddimi açıklıyorum.
MEHMET ŞAHİN TAŞ

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org