Vicdani Reddimi Açıklıyorum – Gamze Kızıltaş

Sadece elimize silah almayı değil, sadece kardeş kanı dökmeyi değil, sisteminizi tümden ret ediyoruz!

VİCDANİ REDDİMİ AÇIKLIYORUM SOSYAL MEDYA,BASİN VE KAMUOYUNA…

Kardeş kanı dökmediğimiz, kapitalist sistemin kölesi olmadığımız için evet açıklıyoruz biz hainiz! Vicdani red kadın erkek gözetmeksizin sistem olgusunu, militarizmi reddediş biçimidir. Sadece elimize silah almayı değil, sadece kardeş kanı dökmeyi değil, sisteminizi tümden ret ediyoruz! Çünkü; insanın, doğanın ve tüm canlıların sömürüldüğü, aşağılandığı bir ülkede devletin hiç bir değeri yoktur. Vicdani ret için atacağın her adım, militarizme karşı mücadelede güç olacaktır. Savaşları üreten kapitalistler, kadınları tüketim ve üretim aracı olarak görmektedirler.
Kısacası “benim savaşım için doğur, benim savaşım için üret.” bkz; rte “en az 3 çocuk..” diyen bir sistemi tümüyle reddediyorum! Kapitalizmi ne bedenimle ne de düşüncelerimle desteklemeyeceğim! militarizm insana, doğaya ve yaşama kasteder! Peki ya siz? Kimin savaşını yürütüyorsunuz?
Başta Amed’de geçtiğimiz günlerde vicdani reddini açıklayan Mehmet YILDIRIM’a, İnan SÜVER’e, Ali Fikri IŞIK’a, Altan KEPEZ’e, Osman Murat ÜLKE’ye, Mehmet TARHAN’a, Ercan AKTAŞ’a, Halil SAVDA’ya.. Barış Anneleri’nden Döndü ERGİN’e, Merve ARKUN’a, Canan SOYLU’ya ve tüm vicdani ret savunucularına selam olsun. Militarizmi mücadelemizle yıkacağız.

Gamze Kızıltaş

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org