‘VR-DER Cumartesi Sohbetleri’nin konuğu Esra GEDİK (28 Şubat, 15.00, Kadiköy)

Cumartesi Sohbetlerimiz kaldığı yerden devam ediyor. Bu sohbetimizdeki konuşmacımız doktor olmasına ramak kalmış olan ODTÜ Sosyoloji bölümünden Esra Gedik. Sohbetimiz şimdiye kadar olageldiği üzere yine Kadıköy’deki dernek ofisimizde saat 3’te başlıyor.

Oğlunu Silahlı Çatışmada Kaybeden Asker Annelerinin Askerlik ve Vicdani Ret Algısı

“Son birkaç yıldır bu konu üzerine yaptığım çalışmalar sırasında savaştan etkilenmiş ve bir şekilde söyleyecek sözü olan anneleri inceledim. Örneğin Barış Anneleri, Cumartesi Anneleri, Arjantin’deki Kayıp Anneleri.” diye başlıyor bu sohbetteki konuşmacımız Esra Gedik “Ölüm” ve “Şehitlik” ile Yeniden Kurulan Hayatlar: Oğlunu Silahlı Çatışmada Kaybeden Asker Anneleri yazısına.

Derneğimizin 2 haftada 1 düzenlemeyi planladığı ancak Genel Kurul’un araya girmesiyle aksayan Cumartesi Sohbetlerimiz kaldığı yerden devam ediyor. Bu sohbetimizdeki konuşmacımız doktor olmasına ramak kalmış olan ODTÜ Sosyoloji bölümünden Esra Gedik.

Şiddetsizlik Eğitim ve Araştırma Merkezi’nin geçtiğimiz haftalardaki etkinliğine katılmış olanlar hatırlar. Militarizmin ne kadar hayatımıza sindiğini örnekleriyle açıkladığı etkileyici sunumundan sonra Esra Gedik bu sefer derneğimizin etkinliğinde sunumunun merkezine oğlunu silahlı çatışmada kaybeden asker annelerinin askerliğe ve vicdani redde karşı algısını ele alıyor.

Cumartesi sohbetimiz şimdiye kadar olageldiği üzere yine Kadıköy’deki dernek ofisimizde saat 3’te başlıyor. Esra Gedik’in sunumundan sonra soru cevap kısmıyla sohbetimiz 5 dolaylarında bitiyor.

Herkesi bu etkinlik vesilesiyle derneğimizle iletişim içinde olmaya ve tanışmaya çağırıyoruz. Herkesi bekliyoruz.

https://www.facebook.com/VicdaniRetDernegi

Aynı gün, Saat 13.00’de yapılacak olan dernek yönetim toplantısı da çalışmalara katılmak isteyen herkese açıktır.

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org