Webinar: Türkiye’de ve Sürgünde Vicdani Ret

Türkiye’de vicdani reddin tartışılacağı, Vicdani Ret Derneği’nin de konuşmacı olarak katılacağı webinara davetlisiniz.

Uluslararası Savaş Karşıtları, Connection e.V. ve Fransa Pasifistler Birliği tarafından düzenlenen, Türkçe ve İngilizce olarak takip edilebilecek etkinlik 7 Temmuz, Çarşamba, Türkiye saatiyle 18:00’de gerçekleşecek. Etkinliğe katılmak için su linki kullanabilirsiniz:

https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZUoce6ppz4uH9b5KiUk1ypfhABrrmBn9lSf

Webinarda, Vicdani Ret Derneği’nden Merve Arkun, Türkiye’de vicdani retçilerin genel durumuna dair bu hafta içinde yayınladıkları raporu katılımcılarla paylaşacak.
Vicdani retçi Seyda Can Yılmaz Türkiye’de bir vicdani retçi olarak kendi deneyimlerini anlatacak, vicdani retçiler Osman Murat Ülke ve Davut Erkan ile yapılmış röportajlar katılımcılarla paylaşılacak.

Bununla birlikte, Semih Sapmaz ve Rudi Friedrich yakın zamanda yayınlanan Türkiye’den Avrupa’ya iltica etmiş vicdani retçilerin deneyimlerini paylaşan “Türkiye’de Vicdani Ret” kitapçığı hakkında bilgi verecekler. Kitapçığı Türkçe olarak şu linkten indirebilirsiniz: https://www.connection-ev.org/pdfs/vicdani-ret-turkiye-2021.pdf

Ardından Tuğçe Oklay’ın moderasyonu ile Türkiye’den iltica etmiş vicdani retçiler Onur Erden, Ercan Aktaş ve Beran Mehmet İşçi vicdani ret ve iltica süreçleriyle ilgili kendi deneyimlerini paylaşacaklar.

Gün ve Saat
7 Temmuz, Çarşamba, 18:00 (Türkiye saati)

Kayıt
Etkinlik ücretsizdir ancak şu linkten kayıt yaptırmanız gerekmektedir:
https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZUoce6ppz4uH9b5KiUk1ypfhABrrmBn9lSf

Etkinlik simultane çeviri ile İngilizce ve Türkçe olarak takip edilebilecektir.

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org