VR-DER: Roboski Vicdanımızdır! Em Roboski ji Bîr Nakın!

Dernek üyelerimizden Yannis Vasilis Yaylalı ve Meral Geylani, 3 gün önce sabahın erken saatlerinde gözaltına alındılar ve hala bırakılmadılar. Ayrıca Roboski Derneği Başkanı Veli Encü ve Taybet Encü de gözaltına alınanlar arasında.

Roboski Katliamı’nın üzerinden 5 yıl geçti. Bu 5 yılda yargılama adına hiçbir şey yapılmadı. Roboski Katliamı’ndan dolayı göstermelik de olsa hiç kimseye dava açılmadı. Soruşturma sivil makamlardan alınıp askeri makamlara verildi. Beklediğimiz gibi soruşturma da takipsiz bırakıldı, hiç kimse sorumlu gösterilmedi.

Aksine bu süreçte vicdani retçilere, savaş karşıtlarına davalar açılmaya devam etti.
Dernek üyelerimizden Yannis Vasilis Yaylalı ve Meral Geylani, 3 gün önce sabahın erken saatlerinde gözaltına alındılar ve hala bırakılmadılar. Ayrıca Roboski Derneği Başkanı Veli Encü ve Taybet Encü de gözaltına alınanlar arasında. Gözaltıların anmayı engellemeye yönelik olduğu açıktır. Hukuksuz olduğu açık olan gözaltıların bir an önce bitirilmesini, arkadaşlarımızın bırakılmasını talep ediyoruz.

Biz vicdani retçiler, anti-militaristler ve savaş karşıtları VİCDANİ RET mücadelemizi savaşta, barışta ve OHAL koşullarında, gözaltı ve tutuklanma tehdidine karşı da her zaman sürdürmeye devam edeceğiz.

Roboski Vicdanımızdır!
Em Roboski ji Bîr Nakın!
Roboski için reddetmeye devam edeceğiz!

Vicdani Ret Derneği

**

Hayvan Hakları İzleme Komitesi’nden Roboskî’nin yıldönümünde ‘vicdani ret’ çağrısı

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org