ABD’li basketbolcu, savaş karşıtı olduğunu söyleyerek askeri öğrencilerle yemeğe katılmadı

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) takımlarından New York Knicks’in oyuncusu Joakim Noah, ülke olarak neden savaşa girdiklerini ve gençlerin dünyanın dört bir yanında neden öldüğünü anlamakta zorlandığını savaşlardan nefret ettiğini belirtti.

ABD’li basketbolcu askeri öğrenciler yemeğine katılmayı reddetti
Profesyonel basketbolcu Joakim Noah, savaş karşıtı olduğunu söyleyerek takımının askeri öğrencilerle olan yemeğine katılmadı.

Cumartesi, 01 Ekim 2016
Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) takımlarından New York Knicks’in oyuncusu Joakim Noah, savaş karşıtı çıkışıyla gündeme oturdu.

Noah, Knicks’in West Point Askeri Akademisi’nde düzenlediği akşam yemeğine katılmama kararı aldı. Noah, askeri akademide “rahat hissetmediğini” söyledi.

Askeri akademidekilere ve savaşanlara saygı duyduğunu, ancak ülke olarak neden savaşa girdiklerini ve gençlerin dünyanın dört bir yanında neden öldüğünü anlamakta zorlandığını belirten Noah, “Amerika’yı seviyorum ama dünyada çocukların çocukları öldürmesini anlayamıyorum” dedi.

Noah, savaşlardan nefret ettiğini kaydetti.

Noah’ın Kincks koçu Jeff Hornacek’ten izin aldığı da açıklandı. Hornacek, bu durumun Noah’a karşı kullanılmayacağını, oyuncunun yemeğe katılmama hakkı olduğunu söyledi.

Kaynak: SOL

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org