ABD’li savaş karşıtları, en büyük göz yaşartıcı gaz üreticilerinden Combined’i bloke etti

Combined Systems Inc. tarafından üretilen göz yaşartıcı gaz, Black Lives Matter protestolarını bastırmak için yerel ve federal güçler tarafından defalarca kullanıldı.

ABD: WRL göz yaşartıcı gaz fabrikasını engelledi

14 EYL 2020
17 Ağustos 2020 Pazartesi günü, ABD merkezli WRI üyesi Savaş Direnişçileri Ligi’nden (WRL) beş aktivist, önde gelen bir göz yaşartıcı gaz üreticisi olan Combined Systems Inc.’in girişini dev göz yaşartıcı gaz kutuları ve gaz maskeleriyle ablukaya aldı.

Beş engelleyici ABD’nin dört bir yanındaki şehirlerden 40 aktivistten oluşan bir grubun parçasıydı ve Birleşik Sistemler Inc.’deki operasyonları o gün durdurma amacıyla Jamestown, PA’daki fabrikayı protesto ettiler. Tesisin dışında, diğer aktivistler, her biri insanlara karşı göz yaşartıcı gazın kullanıldığı farklı bir şehrin adını taşıyan tabelalar koydu.

Combined Systems Inc. tarafından üretilen göz yaşartıcı gaz, Black Lives Matter protestolarını bastırmak için yerel ve federal güçler tarafından defalarca kullanıldı. Birinci Dünya Savaşı’nın ardından 1925 Cenevre Protokolü’nden bu yana göz yaşartıcı gazın savaşta yasaklanmasına rağmen, kimyasal silah yurt içinde “isyan kontrolü” için kullanılmaya devam ediyor ve tüm dünyaya ihraç ediliyor. Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde beş göz yaşartıcı gaz üreticisi var.

Combined Systems Inc., ABD’deki en büyük göz yaşartıcı gaz üreticilerinden biridir. ABD hapishanelerinde, İç Güvenlik Bakanlığı’na ve ABD’deki ve dünyadaki protestoları engelleyen polis departmanlarına kimyasal silahlar tedarik ediyorlar.

Kaynak: WRI

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org