“AKİF tamamlanmak üzere, desteğinize ihtiyacımız var” (Film)

Hasta babasına bakmak zorunda olan Akif, asker kaçağıdır ve babasını bırakabileceği kimse yoktur. Onun için askere gitmemenin tek bir yolu vardır. Pembe teskere ile askerlikten muaf olmuş olan Uğur ile yakınlaşır.

AKİF

Hasta babasına bakmak zorunda olan Akif, asker kaçağıdır ve babasını bırakabileceği kimse yoktur. Askere gitmemenin yollarını aramaktadır. Onun için askere gitmemenin tek bir yolu vardır. Pembe teskere ile askerlikten muaf olmuş olan Uğur ile yakınlaşır.

Yönetmen’den

“Akif”; militarizme, ötekileştirmeye, çoğunluğa ve egemenliğe karşı duruş sergileyen toplumsal gerçekçi bir dram, aynı zamanda psikolojik bir film. Filmdeki Akif karakteri; topluma, çoğunluğa ayak uyduran bir insan. Çoğunluk askere gitmek ister, aynı zamanda gider, itaat eder. Fakat türlü sebeplerden dolayı gidemeyecek durumdaysan orada işler karışır. İşte anlatmaya çalıştığım hikaye burada devreye giriyor. Askere gitmek isteyen ve bununla övünen insanlar bazen öyle bir an olur ki gitmemeyi düşünmek zorunda kalırlar. Bunun için politik veya apolitik olmaya gerek yok… Egemen olanla savaşmadan önce, kendiyle savaşmak zorunda kalır insan. Asıl zor olan da budur bana göre. Çünkü başkasının düşüncesini değiştirmekten çok kendi düşünceni değiştirmektir zor olan. Düşünürsün, yavaş yavaş kendini öteki hissetmeye başlarsın, sen de öteki olursun. Öteki olmanın yarattığı sıkıntıları, zorlukları yaşamaya başlarsın. Kendinle birlikte ötekiyi de keşfedersin. Aslında aynısın; sen öteki olursun, öteki zaten sen…

OYUNCULAR

BEKİR BEHREM

UZAY GÖKHAN IRMAK

YUSUF EKŞİ

SONER TÜRKER

ERTUNÇ ATAR, HAMİDE GÜLNAR

ADİL ARSLAN

CEM ÜLERGİN

Desteğiniz Önemli: Film şuan post prodüksiyon aşamasında ve tamamlanmak üzere. Gerekli eksiklikleri tamamlayabilmek, edinilen borçların bazılarının giderilebilmesi ve filmi daha geniş kitlelere ulaştırmak adına festival giderlerinin karşılanabilmesi için desteğinize ihtiyacımız var.

Film Süresi: 30 dakika

Ekip

Senaryo ve Yönetmen: Harun Baysan

Yardımcı Yönetmen: Onuray Topaklı

Reji Asistanı: Ahmet Yılmaz

Yapımcı: Harun Baysan

Uygulayıcı Yapımcı: Koray Arıgümüş

Prodüksiyon Asistanı: Asil Anıl Sert

Görüntü Yönetmeni: Cem Balaban

Focus Puller: İbrahim Sağsöz

DIT / 2. Kamera Asistanı: Eren Devrimci

Işık: Çağan Gümrükçü

Sanat Yönetmeni: Onuray Topaklı , Özge Demiral

Ses Kayıt: Sertaç Selvi, Bulut Çelik

Ses Tasarım ve Miksaj: Umut Döven Gökhan Akad

Müzik: Ekin Fil

Kurgu: Harun Baysan

Renk Düzenleme: Engin Cebiroğlu Salim Öndin

Afiş Tasarım: Erman Karakaya

Sponsorlar: Çağdaş Malay

Zeplin Sound

STM – Sinema Teknik Malzemeleri

Daha fazla bilgi ve DESTEK için: fongogo.com

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org