AKP’li Elitaş seçimden sonra bedelli askerlik ile ilgili düzenleme yapılacağını belirtti

“Ya TSK’nın 4 ayda bir yapılan devrelerini 3 ayda bire düşürerek askerlik süresini kısaltmak ya da Başbakanımızın dediği gibi bedeli mukabilinde askerliğini ifa etmiş saymak.”

AKP yine ‘bedelli’ dedi: İlk gündemlerden biri bu olacak

12 haziran 2018
AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş seçimden sonra bedelli askerlik ile ilgili düzenleme yapılacağını belirtti.

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş bedelli askerlikle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Elitaş “Ya TSK’nın 4 ayda bir yapılan devrelerini 3 ayda bire düşürerek askerlik süresini kısaltmak ya da Başbakanımızın dediği gibi bedeli mukabilinde askerliğini ifa etmiş saymak. Sanırım yeni hükümetin ilk gündemlerinden biri bu kanun olarak gelecek” dedi.

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Habertürk’te katıldığı televizyon programında bedelli askerlikle ilgili soruya da yanıt verdi. Elitaş’ın bedelli askerlikle ilgili açıklaması şöyle: “750 – 800 bin her yıl askerlik çağı gelen kardeşimiz var. TSK’nın yılda 300 bin asker alma kapasitesi var. Ya TSK’nın 4 ayda bir yapılan devrelerini 3 ayda bire düşürerek askerlik süresini kısaltmak ya da Başbakanımızın dediği gibi bedeli mukabilinde askerliğini ifa etmiş saymak. Sanırım yeni hükümetin ilk gündemlerinden biri bu kanun olarak gelecek. Bu işlerin hükümetle uyumlu olarak yapılması gerekir.” (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Artı Gerçek

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org