Alper Sapan

24 Mayıs’ta VR-DER etkinliğinde Kadiköy’de vicdani reddini açıkladı.
20 Temmuz 2015’te Suruç Saldırısında Katledildi.

Merhaba, ben Alper Sapan. 19 yaşında bir anarşistim. Devletin adaletsizliğine, sömürüye ve zulme karşıyım. İnsanın insan öldürmesini, şiddeti ve devleti reddediyorum. Kimse için ölmeyecek, öldürmeyecek, kimsenin askeri olmayacağı, Savaşsız, ulussuz, sınırsız bir dünya için, özgürlük için vicdanımı dinliyor ve askerliği reddediyorum.

Militarizm yaşamlarımızı yok etmeden, biz militarizmi yok edelim.

Alper Sapan

**

15 Mayıs 2015’de Eskişehir Anarşi İnisiyatifi’nin düzenlediği “Ölüm değil yaşam için reddet” başlıklı eylemde total reddini açıkladı.

Ben Alper Sapan.
Öncelikle bir insan, sonrasında bir anarşist olarak total reddimdir.
Devletler kendilerine itaat etmeyenlere işkence etti, sürgüne gönderdi, sindirdi, öldürdü. Bu zulümü görmezden gelmeyi, insanlık vicdanına aykırı buluyorum. İktidarların güçlerini ve zenginliklerini koruması uğruna verilen savaşları, kardeşi kardeşe kırdırtan militarist zihniyeti reddediyorum. İktidarların çıkarları uğruna bireylerin iradelerini gasp etmesini, dünyanın her bir yanında ezilen halkların katledilmesini izlemeyeceğim, sessiz kalmayacağım.
Ölümü kutsallaştıran, yapay sınırlar yaratan bütün iktidarlara karşı sınırsız, sınıfsız, sürgünsüz bir dünya için olan mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim. Hiç kimse için ölmeyecek, hiç kimse için öldürmeyeceğim.
Ölüm değil yaşam için militarizmi reddediyorum!

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org