Anaokulu öğrencileri askerliği öğrendi

Karacasu İlçe Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Özgür Öncü’nün misafiri olan minik öğrenciler, askerlerin günlük yaşantılarını öğrendi.

15 Nisan 2014 IHA
Karacasu Anaokulu öğrencileri ve öğretmenleri, ilçe Jandarma Komutanlığının özel misafiri olarak ilçede görev yapan askerlerin eğitim ve yasam alanlarını görerek askerlik hakkında bilgi aldı.
Karacasu İlçe Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Özgür Öncü’nün misafiri olan minik öğrenciler, askerlerin günlük yaşantılarını öğrendi. Karacasu Anaokulu Müdürü Mustafa Dinç ise jandarmanın gülen ve güvenilen yüzünü her zaman hissettiklerini, ayrıca misafirperverliklerinden dolayı çok memnun kaldıklarını ifade ederek, “Çocuklarımız ilk kez kendilerini koruyan jandarmanın günlük yaşantılarını izleme imkanı buldu. Onların bu günü asla unutmayacaklarını düşünüyorum” dedi.

Aydın’ın Karacasu İlçesi Karacasu Anaokulunda öğrenim gören 5 ve 6 yaş gurubu öğrenciler İlçe Jandarma Bölük Komutanlığına giderek asker ağabeylerini ziyaret ettiler. Ellerindeki çiçekleri asker ağabeylerine veren minikler, kendilerini korudukları için çok teşekkür ettikten sonra çeşitli sorularla askerlik hakkında bilgi istediler. İlçe Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Özgür Öncü’nün rehberliğinde askerlerin eğitim alanları, mutfak, yatakhane, sosyal alanlar ve diğer yerleri gezerek görevlilerinden bilgi aldılar. Askerliğin bir Vatan borcu olduğunu ve gönüllü olarak yapıldığını ifade eden Öncü; “Bizler ise kadrolu olarak bu kutsal mesleği icra ediyoruz. Burada görev yapan askerlerimiz ise ülkemizin değişik illerinden gelerek hem kaynaşmayı öğreniyor hem de vatan hizmetini yerine getiriyor. Silahlı Kuvvetlerimizin her bireyi vatanını, vatandaşını özellikle de çocukları seven kişilerdir. Onların korunması, gözetimi ve askerlik çağına gelmiş erkeklerin ise eğitimini üstlenmektedir. Sizlerin varlığı bizlerin gururudur” dedi.

ÇOK ÖZEL ANILARI OLDU
Karacasu Anaokulu Müdürü Mustafa Dinç ise jandarmanın gülen ve güvenilen yüzünü her zaman hissettiklerini, ayrıca misafirperverliklerinden dolayı çok memnun kaldıklarını ifade ederek, “Çocuklarımız ilk kez kendilerini koruyan jandarmanın günlük yaşantılarını izleme imkanı buldu. Onların bu günü asla unutmayacaklarını düşünüyorum. Çocuklarımız için çok özel bir anı oldu. Teşekkür ediyoruz” dedi.
Üsteğmen Öncü ise çocukları tek tek öperek onlara çeşitli hediyeler verdi.

milliyet.com.tr

**

Mehmetçik çocuklarla uçurtma uçurdu

16 Nisan 2014 13:52
AA
Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 175. yıl dönümü kapsamında Uşak’ta uçurtma şenliği yapıldı.

Uşak Jandarma Komutanlığı tarafından Karaağaç Göleti’nde, Uşak Üniversitesi Okul öncesi Uygulama Anaokulu ve Kreşi’nde eğitim gören çocuklara yönelik uçurtma şenliği etkinliği yapıldı. Kreş öğrencilerinin anne babalarıyla katıldığı şenlikte, jandarma personeli çocuklar için üzerinde Türk bayrağı bulunan uçurtmalar hazırladı.

Uçurtmaların gökyüzüne salınmasıyla renkli görüntülerin yaşandığı etkinliğin sonunda çocuklara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Fuat Kömürcü etkinlikle ilgili AA muhabirine verdiği bilgide teşkilatın 175. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla il genelinde çeşitli etkilikler düzenlediklerini belirterek, “Kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında daha önce huzur evinde kalan yaşlılarımızı ziyaret ettik, hatıra ormanı oluşturduk, şimdi de çocuklarımız için uçurtma şenliği düzenledik. Halkımızla iç içe etkinlikler düzenlemeye özen gösteriyoruz. Bu gün burada çocuklarımız asker ağabeyleriyle birlikte keyifli anlar yaşadı, onları mutlu görmek bizleri de mutlu ediyor” dedi.

haberler.com

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org