Asker uğurlamada yine kan aktı: 1 ölü

Çorum’da, askere gidecek bir genç için düzenlenen eğlencede havaya rastgele açılan ateş sırasında tutukluk yapan bir tüfeğin patlaması sonucu 16 yaşındaki bir kişi hayatını kaybetti.

Asker Uğurlamada “Maganda” Kurşunu Can Aldı

05 Şubat 2015 Perşembe 11:00
Çorum’da, askere gidecek bir genç için düzenlenen eğlencede havaya rastgele açılan ateş sırasında tutukluk yapan bir tüfeğin patlaması sonucu bir kişi hayatını kaybetti.

Çorum’da, askere gidecek genç için düzenlenen eğlencede havaya rastgele açılan ateş sırasında tutukluk yapan bir tüfeğin aniden patlaması sonucu 16 yaşındaki bir kişi hayatını kaybetti. Alınan bilgiye göre, Ulukavak Mahallesi Özgürevler 6. Sokak üzerinden silah sesleri geldiği ihbarı alan polis ekipleri, kısa sürede ulaştığı olay yerinde bir kişinin vurularak yaralandığını ve otomobille özel bir hastaneye kaldırıldığını belirledi. Arkadaşları tarafından ağır yaralı halde hastaneye getirilen Ahmet Gezer (16) burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Gezer’in cenazesi, otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.
Olaya ilişkin çalışma başlatan polis ekipleri, bir grup gencin, askere gidecek arkadaşları için düzenledikleri eğlence sırasında, 15 yaşındaki T.M’nin pompalı tüfekle rastgele havaya 3-4 el ateş ettiğini, tutukluk yapan tüfeği kurcaladığı esnada silahın aniden ateş alması sonucu yanındaki arkadaşı Ahmet Gezer’in göğsünden vurulduğunu belirledi. Eğlenceye katılanların ifadelerine başvuran polis, kaçan şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı. Olayı duyan Gezer’in yakınları hastane önünde sinir krizi geçirdi. Fenalaşan bazı kişilere hastane görevlilerince müdahale edildi. …….

http://www.haberler.com/asker-ugurlamada-maganda-kursunu-can-aldi-6936454-haberi/

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org