Bakan Yılmaz silahlanmayı övdü: 2014’te, dikilen fidanların meyveye durduğunu gördük

İzmir Ege Serbest Bölgesi’nde kurulan Kale Pratt ve Whitney Uçak Motor Sanayi Fabrikası’nın açılış töreninde konuşan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz 2014 yılının TSK’nın modernizasyonu için başlatılan projelerinin neticelerinin alındığı, dikilen fidanlarının meyveye durduğunun gördüğü bir yıl olduğunu ifade etti.

Milli Savunma Bakanı Yılmaz: Artık Askerimizin Elinde Modern Bir Piyade Tüfeği Var

06 Haziran 2014 ANKA
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, sözleşmesi 2009 yılında imzalanan milli piyade tüfeğinin de üretimini gerçekleştirdiklerini ve TSK’ya teslim etmeye başladıklarını ifade ederek, “Artık askerimizin elinde en son teknolojileri kullanarak ürettiğimiz modern bir piyade tüfeği var” dedi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, sözleşmesi 2009 yılında imzalanan milli piyade tüfeğinin de üretimini gerçekleştirdiklerini ve TSK’ya teslim etmeye başladıklarını ifade ederek, “Artık askerimizin elinde en son teknolojileri kullanarak ürettiğimiz modern bir piyade tüfeği var” dedi.

İzmir Ege Serbest Bölgesi’nde kurulan Kale Pratt ve Whitney Uçak Motor Sanayi Fabrikası’nın açılış töreninde konuşan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz 2014 yılının TSK’nın modernizasyonu için başlatılan projelerinin neticelerinin alındığı, dikilen fidanlarının meyveye durduğunun gördüğü bir yıl olduğunu ifade etti. 23 Haziran 2003 yılında sözleşmesi yürürlüğe giren Havadan İhbar Ve Kontrol Uçakları Barış Kartalları’ndan ikisinin TSK’ya teslim edildiğini anımsatan İsmet Yılmaz, sözleşmesi Mayıs 2003 tarihinde imzalanan Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na stratejik ulaştırma kabiliyeti kazandıran Atlas Airbus A400M askeri nakliye uçağının ilkinin de mayıs ayı içinde teslim edildiğini anlattı. Yılmaz, “Önemli bir helikopter üretim kabiliyeti kazanacağımız genel maksat helikopterini Türkiye’de Skorsky lisansı altında üreteceğiz. Bu sözleşmede Şubat ayında imzaladık. Sözleşmesi Eylül 2007’de imzalanan Taarruz Helikopteri Atak Projesinin ilk ürünleri tüm testlerden geçmiş ve bu ay içinde, önümüzdeki hafta TSK’ya teslim edilecektir” dedi.

-F-35 MÜŞTEREK TAARRUZ UÇAĞININ SİPARİŞİNİ VERDİK-

Geleceğin savaş uçağı olarak adlandırılan F-35 Müşterek Taarruz Uçağından ilk parti olarak iki adedinin siparişini verdiklerini belirten Yılmaz, sözleşmesi 2009 yılında imzalanan milli piyade tüfeğinin de üretimini gerçekleştirdiklerini ve TSK’ya teslim etmeye başladıklarını ifade ederek, “Artık askerimizin elinde en son teknolojileri kullanarak ürettiğimiz modern bir piyade tüfeği var” dedi. Projeler ile Türkiye’nin teknoloji, kazanım, istihdam ve ileriye yönelik olarak katma değeri yüksek ürünler ihraç edebileceğini kaydeden Yılmaz, “Son yıllarda gerek sivil, gerekse askeri havacılık alanında yaşanan gelişme ve ilerlemeleri görüyor ve hep beraber bunun haklı gururunu yaşıyoruz. Her açıdan stratejik bir sektör konumunda bulunan savunma ve havacılık sanayinde yaşanan bu gelişmelere ilave olarak, 2010 yılında Kale Pratt ve Whitney ortaklığı ile kurulan Kale Pratt ve Whitney Uçak Motor Sanayi Fabrikası’nın bugün gerçeğe dönüşmüş olması, geleceğe dönük umutlarımızı artırmaktadır” diye konuştu.

haberler.com

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org