“Bedelli, 2015 genel seçimlerinden önce gündeme gelecek”

“Numan Kurtulmuş tarafından yaş 25, bedel 15 bin lira olarak hazırlanmış bir teklif var zaten. Bugünlerde gündeme gelmeyecek ama şunu söyleyeyim ki toplumsal talep çok yüksek olduğu için 2015 genel seçimlerine kadar olacaktır.”

Murat Kelkitlioğlu bedelli askerlik için tarih verdi!

13 Mayıs 2014 Salı 16:32
A Haber’de Nihan Günay’ın sunduğu Medya Dünyası’na konuk olan Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu gündeme gelmesi beklenen bedelli askerlik ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Murat Kelkitlioğlu bedelli askerlik için tarih verdi!

“2015 GENEL SEÇİMİNE KADAR BEDELLİ ASKERLİK GÜNDEME GELECEK”

“Bedelli askerlik daha önce de gelmişti zaten biliyorsunuz. Burada hem yaş hem de rakamsal sorunlar var. Son 10-15 gündür bu konuda çok soru geliyor. Demek ki müthiş bir toplumsal talep var. Bunu gündeme getirelim dediklerinde rakam da veriyorlar ama tabi ödeyebilen, ödeyemeyen var. Bu talebe karşı da çok fazla geri duramazsınız. Kimlerle görüştüğümü söylemeyeceğim ama dün Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz açıklama yaptı. “Doktorlar askerlikten kaçıyor” dedi. Her ne olursa olsun bedellinin gündemlerinde olmadığını söyledi, ama bu hiç gündeme gelmeyecek anlamına gelmez. Numan Kurtulmuş tarafından yaş 25, bedel 15 bin lira olarak hazırlanmış bir teklif var zaten. Bugünlerde gündeme gelmeyecek ama şunu söyleyeyim ki toplumsal talep çok yüksek olduğu için bugün olmasa yarın gündeme gelecektir. Bu sürenin çok uzun süreceğini düşünmüyorum ama cumhurbaşkanlığı seçimine kadar olmaz. Ama şöyle söyleyeyim, 2015 genel seçimlerine kadar olacaktır.”

haber.stargazete.com

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org