Bugün 1 Aralık, “Dünya Barış Tutsaklarıyla Dayanışma Günü” (DESTEK OL!)

Bu günde (ve her gün), barış çalışmaları ve silaha sarılmayı reddetmeleri nedeniyle hapsedilen aktivistler ve vicdani retçilerle dayanışmanızı teşvik ediyoruz.

Barış Tutsakları Günü: 1 Aralık

29 KASIM 2023
1 Aralık, bu Cuma, Barış Tutsakları Günü. Bu günde (ve her gün), barış çalışmaları ve silaha sarılmayı reddetmeleri nedeniyle hapsedilen aktivistler ve vicdani retçilerle dayanışmanızı teşvik ediyoruz.

Barış için mahkumların listesini burada bulabilirsiniz.

Cezaevindeyken mektuplar veya dayanışma eylemleri yoluyla dayanışma mesajları alan kişiler bize defalarca, benzer düşüncelere sahip insanların manevi desteğinin paha biçilemez olduğunu söyledi. Tutuklu retçilere ve barış aktivistlerine yalnız olmadıklarını ve direnişlerinin öneminin farkında olduğumuzu hatırlatmak açısından dayanışmanız çok önemli.

Bugün,

* Dünyanın dört bir yanından pek çok kişiye katılın ve barış çalışmaları ve vicdani ret nedeniyle hapsedilenlere yazın.
* Arkadaşlarınızı, barış grubunuzu, öğrencinizi, inanç grubunuzu veya topluluk grubunuzu bir kart yazma oturumu (çevrimiçi veya fiziksel) düzenlemeye teşvik edin.
* Bu haberi sosyal medyada yaymamıza yardımcı olun. #PfPday23 hashtag’ini kullanın ve barış için mahkumlarla dayanışma mesajlarınızı sosyal medyada yayınlayın ve diğerlerini hapishanedekilere yazmaya davet edin.

Henüz listelenmemiş diğer barış mahkumlarının ayrıntılarına sahipseniz lütfen [email protected] adresine yazın.

Kaynak: WRI

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org