Bugün 1 Aralık, “Dünya Barış Tutsaklarıyla Dayanışma Günü” (DESTEK OL!)

Dünyanın dört bir yanından birçok kişiye katılıp, barış çalışmaları ve vicdani ret nedeniyle hapsedilenlere yazın.

29 KASIM 2022
Bu Perşembe, 1 Aralık Barış Tutsakları Günü, barış için çalıştıkları için hapse atılan aktivistlerle ve silaha sarılmayı reddettikleri için hapse atılan vicdani retçilerle dayanışma gösterme günü.

Bu yıl, Ukrayna’daki mevcut savaşa direndikleri için Rusya ve Ukrayna’da hapsedilen veya hapis cezasıyla karşı karşıya olan birçok insanın durumuna dikkat çekmek istiyoruz.

Barış İçin Tutsakların listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bazı Eylem Önerileri – Ne yapabilirsiniz?
Hapishanedeyken mektuplarla veya dayanışma eylemleriyle dayanışma mesajları gönderen kişiler bize defalarca, benzer düşünen insanların manevi desteğinin paha biçilmez olduğunu söylediler. Tutuklu retçilere ve barış aktivistlerine yalnız olmadıklarını ve direnişlerinin öneminin farkında olduğumuzu hatırlatmak için dayanışmanız çok önemli. Bugün,

* Dünyanın dört bir yanından birçok kişiye katılıp, barış çalışmaları ve vicdani ret nedeniyle hapsedilenlere yazın.

* Arkadaşlarınızı, barış grubunuzu, öğrencinizi, inancınızı veya topluluk grubunuzu bir kart yazma oturumu (çevrimiçi veya fiziksel) düzenlemeye teşvik edin.

* Sosyal medyada haberi yaymamıza yardımcı olun. #PfPday2022 hashtag’ini kullanın ve mahkumlarla barış için dayanışma mesajlarınızı sosyal medyada yayınlayın ve başkalarını hapishanedekilere yazmaya davet edin.

Henüz listelenmemiş diğer barış mahkumlarının ayrıntılarına sahipseniz, lütfen [email protected] adresine yazın.

Kaynak: WRI

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org