Çaresizlere İş: Jandarma’ya alınacak ‘sözleşmeli er’ için ilkokul diploması yeterli

Bakan Soylu, Jandarma bünyesine 20 bine yakın personel alımı yapılacağını ve alım yapılacak bu sayının 3 bin 200 kişilik kısmının 2017 yılı sonuna kadar yapılacağını dile getirmişti.

Jandarma Özel Harekat JÖH ilköğretim mezunu alımı başvuru şartları neler?

AA-26 Ekim 2017
Jandarma Genel Komutanlığı en az ilköğretim mezunu Jandarma Özel Harekat (JÖH) alımı yapacak mı? Jandarma Genel Komutanlığı JÖH alımların da en az lise mezunu şartını aramaktadır. Yani en az ilköğretim mezunu adaylar şu an için sadece lojistik branşlı sınıflara ya da , sözleşmeli er ile sözleşmeli erbaş kadrolarına müracaat edebilmektedir.

Bakan Soylu Jandarma Genel Komutanlığındaki devir teslim töreni sonrasında yaptığı açıklamada, Jandarma bünyesine 20 bine yakın personel alımı yapılacağını ve alım yapılacak bu sayının 3 bin 200 kişilik kısmının 2017 yılı sonuna kadar yapılacağını dile getirmişti.

İLKÖĞRETİM MEZUNU JÖH ALINACAK MI?

Bazı kamu haber siteleri en az ilköğretim mezunu Jandarma Özel Harekat (JÖH) alımı yapıldığını iddia etmektedir ancak sitelerin politikalarında sorunlar olduğu için adaylara yanlış bilgiler vermektedir. Şu ana kadar en az ilköğretim mezunu JÖH alımı yapılmamıştır. Jandarma Genel Komutanlığı JÖH alımların da en az lise mezunu şartını aramaktadır. Yani en az ilköğretim mezunu adaylar şu an için sadece lojistik branşlı sınıflara ya da , sözleşmeli er ile sözleşmeli erbaş kadrolarına müracaat edebilmektedir.

Alımlar ne zaman yapılır?

Yeni dönem Jandarma Özel Harekat ve Lojistijk personeli alımları için net bir tarih henüz verilmedi. Ancak önceki alımın seçim aşamaları henüz sona ermedi. Mevcut alımlara ait seçim aşamalarının sona ermesinin ardından Jandarma Genel Komutanlığının yeni dönem JÖH ve lojistik personeli alımı için ilan yayımlaması bekleniyor.

Kaynak: Akşam

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org