İş bulamayınca sözleşmeli er oldu, yaşamını yitirdi

Edirne’nin Meriç İlçesi Küplü beldesindeki amcası İbrahim Fidan, “Küplü’de iş imkanı olmadığı için sözleşmeli er olmak istiyordu. Birkaç yıldır olmak istedi, Nisan ayında oldu. Çok yazık artık bu terör bitsin, başkasının canı yanmasın.” dedi.

23 Eylül 2017 16:27
Hakkari’de askeri üsse açılan ateş sonucu yaşamını yitiren 25 yaşındaki Sercan Fidan’ın iş bulamadığı için sözleşmeli er olduğu ortaya çıktı.

Hakkari’de Tekeli Üs bölgesine açılan ateş sonucu 25 yaşındaki sözleşmeli er Sercan Fidan ve 1 sivil işçi yaşamını yitirdi, 2 askeri personel yaralandı. Havan topu, roket ve doçka silahlarının kullanıldığı saldırıda yaşamını yitien sözleşmeli er Sercan Fidan’ın ölüm haberi, Edirne’nin Meriç İlçesi Küplü beldesindeki ailesine verildi.

Oğlunun ölüm haberini alan Refik ve Zeynep Fidan çifti sinir krizleri geçirdi, amcası İbrahim Fidan, başka iş bulamayan Sercan Fidan’ın son bir kaç yılda sözleşmeli er olmaya çalıştığını söyledi.

İbrahim Fidan, “En son Ramazan Bayramı’nda geldi o zaman görüştük daha sonra sözleşmeli er oldu. Nisan ayında Isparta’ya gitti. Sonrada Hakkari’ye ataması oldu. Sercan’ın şehit olduğunu önce sosyal medyadan gördüm. Küplü’de iş imkanı olmadığı için sözleşmeli er olmak istiyordu. Birkaç yıldır olmak istedi, Nisan ayında oldu. Çok yazık artık bu terör bitsin, başkasının canı yanmasın. Çok hızlı bir çocuktu, yazık oldu.”

Sercan Fidan’ın cenazesi Edirne’nin Meriç ilçesine bağlı Küplü beldesinde toprağa verilecek. (DHA)

Kaynak: Evrensel

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org