Çin’in Kamboçya’ya ‘Silah Yardımı’ Devam Ediyor

Kamboçyanın en büyük askeri destekçisi aynı zamanda da en büyük yatırımcısı olan Çin hükümeti, yardımların süreceğini duyurdu. Uzakdoğu’da adalar krizi yaşayan Çin’in, Kamboçya’ya askeri yardımı dikkat çekti.

Çin Hükümetinden Kamboçya’ya Ağır Silah Yardımı

25 Mayıs 2015 Pazartesi 13:23
Çin’den içinde roketatar ve askeri araçların da bulunduğu ağır silah yardımı Kamboçya’ya ulaştı.

Çin hükümetinden Kamboçya’ya için de roketatarların da bulunduğu ağır silah ve mühimmat yardımı, Kampong Speu şehrindeki askeri birlikte düzenlenen teslim töreni ile Savunma Bakanlığı yetkililerine ulaştırıldı. Yapılan yardım içeriğinde; 44 adetlik araç filosunda askeri jip, roketatar araçları ve uçaksavar araçları bulunuyor. Ayrıca yapılan askeri yardım envanterinde 20 adet forklift, 4 adet seyyar mutfak, 2 ton kimyasal madde ve 10 ton mühimmat yedek parçalarının olduğu belirtiliyor.

Savunma Bakanlığı’nda görev yapan Korgeneral Chao Phirun, yapılan yardımın, askeri eğitimlere ve savunmaya büyük katkı yapacağını kaydetti.

Çin geçen yıl Kamboçya’ya 20 araç göndermiş, 300 bin dolarlık mühimmat yardımı yapacağını duyurmuştu. Kamboçyanın en büyük askeri destekçisi aynı zamanda da en büyük yatırımcısı olan Çin hükümeti, yardımların süreceğini duyurdu.

Öte yandan, Uzakdoğu’da adalar krizi yaşayan Çin’in, Kamboçya’ya askeri yardımı dikkat çekti.

http://www.haberler.com/cin-hukumetinden-kambocya-ya-agir-silah-yardimi-7345445-haberi/

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org