Depresyona giren İsrail askerinden itiraf: “40’dan fazla Filistinliyi ellerimle öldürdüm”

2007 yılından bu yana İsraillilerin sürdürdüğü saldırılarda Filistinli masumları katleden İsrail askerlerinden biri, İsrail Devlet Komitesi önünde olaydan tam 8 yıl sonra gerçekleştirdikleri vahşeti itiraf etti. Galon kod isimli asker açıklamalarında açıkça “ben katilim” dedi.

Depresyona giren İsrail askeri işlediği vahşeti itiraf etti

2007 yılından bu yana İsraillilerin sürdürdüğü saldırılarda Filistinli masumları katleden İsrail askerlerinden biri, İsrail Devlet Komitesi önünde olaydan tam 8 yıl sonra gerçekleştirdikleri vahşeti itiraf etti. Galon kod isimli asker açıklamalarında açıkça “ben katilim” dedi. Depresyona giren İsrail askeri işlediği vahşeti itiraf etti

2007 yılından bu yana İsraillilerin sürdürdüğü saldırılarda Filistinli masumları katleden İsrail askerlerinden biri, İsrail Devlet Komitesi önünde olaydan tam 8 yıl sonra gerçekleştirdikleri vahşeti itiraf etti. Galon kod isimli asker açıklamalarında açıkça “ben katilim” dedi.

Gazze’ye yönelik 2007 yılından beri devam eden İsrail saldırıları sonucunda binlerce masum sivil öldürüldü. Bu operasyonlarda görev alan İsrail askerlerinden bazıları, gerçekleştirdikleri katliamlar sonrasında depresyona girerek katil olduklarını itiraf etmeye başladı. İsrail Devlet Komitesi’ne yaşadığı psikolojik sıkıntılar sebebiyle kendisine destek olunması için yalvaran bir asker, Filistinli masumların korkulu rüyası haline geldiğini anlattı.

40’dan fazla Filistinliyi ellerimle öldürdüm

İsrail ordusuna girmeden önce adını değiştirdiğini söyleyen Ido Gal Razon kod isimli İsrail askerinin kan donduran itirafları, 28 Kasım’da You Tube yüklenen video ile ortaya çıktı. İsrail’in 2007 ile 2010 yılları arasında Gazze’ye düzenlediği saldırılarda görev alan İsrail askeri Ido Gal Razon, İsrail Devleti Kontrol Komitesi önünde tanık olarak ifade verdi. Razon, 40’dan fazla Filistinliyi elleriyle katlettiğini açıkladı.

“Ben bir katilim, İsrail için öldürdüm”

Razon, henüz 20 yaşındayken katlettiği Filistinli masumlar sebebiyle 2007 yılından bu yana psikolojik rahatsızlıklar yaşadığını da söyledi. “Onları sizin için bu ellerimle öldürdüm. 40’dan fazla insan öldürdüm. Ben bir katilim” diyen İsrail askeri, 9 yaşındaki küçük Filistinlinin yanı sıra öldürdüğü masumların gece rüyalarına girerek neden kendilerini öldürdüğünü sorduklarını anlattı. İsrail askeri gördüğü rüyaların etkisi ile altını kirlettiğini de açıkladı.

Hemşirelik yapan annesini de yaşadıklarına şahit tutan İsrail askeri Razon, kendi isteğiyle değil de İsrail devletinin zorba tavrı doğrultusunda Gazze’deki el Magazi mülteci kampında yaşayan Filistinli masumlara saldırılar düzenleyerek onları nasıl katlettiklerini anlattı.

Kaynak : Yeni Şafak
http://islamianaliz.com/haber/depresyona-giren-israil-askeri-isledigi-vahseti-itiraf-etti-30706

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org