EBCO (Avrupa Vicdani Ret Bürosu): Katliama Hayır!

“EBCO; yeni bir katliama ve savaş suçuna dönüşen, İsrail ordusu ve Filistinli silahlı güçler arasında ki çatışmayı şiddetle kınamaktadır.”

BASIN DUYURUSU

Katliama Hayır!

İsrail’li vicdani retçiler ve sürmekte olan silahlı çatışmada Filistin’li kardeşleriyle çarpışmak istemeyen barış yanlılarıyla dayanışma.

Brüksel, 16 Temmuz 2014
“EBCO; yeni bir katliama ve savaş suçuna dönüşen, İsrail ordusu ve Filistinli silahlı güçler arasında ki çatışmayı şiddetle kınamaktadır. Here iki taraf; bitmek bilmez şiddeti, ölümleri, dinsel ve etnik nefreti ve çevresel yıkımlara sebep olan bu kısır döngüyü gelişigüzel saldırılarla başlattılar. Tüm bu düşmanlıklara, toplu cinayetlere ve özellikle çoğunluğu İsrail ordusu tarafından öldürülen Filistinli sivillerin öldürülmesine ve içinde Filistinli ailelerin olduğunu bile bile kasten atılan bombalara son verilmesi için, her iki tarafı ellerinden gelen en iyi anlaşmayı yapmaya çağırıyoruz. Ayrıca Birleşmiş Millletlere, acilen her iki tarafa bir silah ambargosu uygulaması için çağrıda bulunuyoruz.

Hayatını kaybeden herkes için yas tutuyor ve bu çatışmaların kurbanlarıyla aynı duyguları paylaşıyoruz. İsrailli barış yanlıları ile özellikle bu savaşın bir parçası olmamak ve Filistinli kardeşlerini öldürmek istemeyen vicdani retçilerle dayanışma içindeyiz. Kendilerini bu cesur davranışlarından ve ret haklarını tamamen kabul edilmesi için yaptıkları çağrılarından -Mısır’da ki genç vicdani retçileride aynı zamanda- ötürü kutluyoruz.”

Friedhelm Schneider, EBCO Başkanı Beyanı

EBCO; İsrail ordusunun, işgal edilmiş Filistin topraklarını terk etmesi ve ablukaları sona erdirmesini talep ediyor. EBCO her tür savaşı ve şiddet içeren işgallere, sömürgeye ve ırk ayrımına karşı çıkmaktadır. EBCO, şiddet içermeyen eylemleri ve barışcıl sivil itaatsizliği desteklemektedir.

EBCO Basın Bağlantıları:
Friedhelm Schneider, EBCO Başkanı, +49 152 044 776 75
Sam Biesemans, EBCO Başkan Yardımcısı, +32 477 268 893

Çeviri: Nurullah Engin

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org