Vicdani Ret İçin Avrupa Bürosu (EBCO) yıllık toplantısı 4 Kasım’da Lefkoşa’da

Toplantı Kıbrıs, Türkiye, Yunanistan, Finlandiya, Fransa, Almanya ve İngiltere’den temsilcilerin katılımlıyla gerçekleştirilecek. Ayrıca 3 Kasım Cuma günü saat 17’de ara bölgede Dayanışma Evinde (Home for Cooperation) EBCO başkanın da katılımı ile vicdani ret üzerine sohbet toplantısı da düzenlenecek…

Vicdani Ret İçin Avrupa Bürosu yıllık toplantısı Lefkoşa’da

1st Kasım 2017 Featured, KIBRIS 42 Views
Vicdani Ret İçin Avrupa Bürosu (European Bureau for Conscientious Objection – EBCO) yıllık toplantısı, Kıbrıs, Türkiye, Yunanistan, Finlandiya, Fransa, Almanya ve İngiltere’den temsilcilerin katılımlıyla 4 Kasım’da Lefkoşa’da gerçekleştirilecek.

Kıbrıs’ta Vicdani Ret İnisiyatifi ev sahipliğinde gerçekleşecek toplantı CCMC’de yapılacağı ve toplantıda Avrupa Konseyi üyesi ülkelerdeki vicdani ret hakkı, anti-militarist mücadele, barış ve çatışmaların çözümü konusunda sürdürülen çalışmalar değerlendirilecek. Bunun yanında yeni sekretarya üyeleri belirlenecek.

Bu arada toplantı nedeniyle ülkede bulunacak Avrupa’nın çeşitli yerlerinden Vicdani Ret örgütleri temsilcileri 3 Kasım, Cuma günü saat 17’de ara bölgede Dayanışma Evinde (Home for Cooperation) EBCO başkanın da katılımı ile vicdani ret üzerine sohbet toplantısı da düzenlenecek…

Tüm anti-militarist aktivistlerini, vicdani retçileri ve ilgi duyan herkesi sohbet toplantısına davet eden insiyatif, ayni gün 3 Kasım, Cuma, saat 15:30’da EBCO’nun dünyadaki vicdani retlerle ilgili gelişmelerin yer alacağı 2017 yıllık raporunun özeti de basın toplantısında açıklayacağı ve tüm basının davetli olduğunu açıkladı.

Çeviri: VR

Kaynak: http://voiceoftheisland.com

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org