Emekliler dahil koruculara silah taşıma ruhsatı verilmesi resmileşti

AKP son olarak iki gün önce köy korucularının 44 yaşında emekli olmasını sağlayacak bir yasa teklifini TBMM’ye sunmuştu.

Koruculara silah taşıma ruhsatı verilmesi resmileşti

12/10/2018 08:10
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan imzalı yönetmelik değişikliyle emekliler dahil koruculara silah taşıma ruhsatı verilebilecek.

‘Ateşli silahlar ve bıçaklar ile diğer aletler hakkında yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yönetmelik’, Resmi Gazete’de yayınlandı. Değişiklikle, güvenlik korucuları ile emekli güvenlik korucularına ‘can güvenliği nedeniyle’ talepleri halinde silah taşıma ruhsatı verilebilecek.

Söz konusu yönetmelik değişikliği 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanun hükümleri gereğince yapıldı.

AKP son olarak iki gün önce köy korucularının 44 yaşında emekli olmasını sağlayacak bir yasa teklifini TBMM’ye sunmuştu.

İçişleri Bakanlığı da dün 635 güvenlik korucunu ‘terör örgütlerine ve devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti, iltisakı veya irtibatı bulunduğu’ iddiasıyla görevden almıştı.

Kaynak: Diken

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org