Hükümetin, vicdani ret ve bedelli askerlik konusuyla ilgili çalışması yok

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, bedelli askerliğin ülkenin içinde bulunduğu durum itibari ile genel işleyişi bozabilecek bir davranış olabileceğini söyledi.

Bedelli askerlik geliyor mu? Vicdani ret ile ilgili çalışma var mı? Bakan Canikli’den açıklama

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’den bedelli askerlikle ilgili bir açıklama geldi. Vicdani ret ile ilgili de bir açıklama yapan Canikli, gündeme gelen sorulara cevap vermiş oldu.

22 Kasım 2017
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, özellikle İngiltere ve Amerika’da yaygınlaşan vicdani ret konusuyla ilgili konuşmasına başladı ve böyle bir çalışmanın söz konusu olmadığını belirtti.

Bedelli askerlik ile ilgili bir soruya ise Bakan Canikli’nin cevabı hükümetin böyle bir çalışması olmadığı yönünde oldu.

Askerlik zamanı gelen vatandaşarın bu görevini yerine getirmesini isteyen Bakan Canikli, bedelli askerliğin ülkenin içinde bulunduğu durum itibari ile genel işleyişi bozabilecek bir davranış olabileceğini söyledi.

Canikli, uzman erbaşlara zati silah verilmesine yönelik düzenlemenin de Kanun Hükmünde Kararname’ye konulacağını belirterek, “Uzman erbaşlara da zati silah edinme imkanı getiriliyor.” dedi.

Kaynak: konyapol.com

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org