Milli Savunma Bakanlığı, ‘şehitlik bilinci’ oluşturmak için okullarda konferanslar verecek

Milli Savunma Bakanlığı, okullarda, şehitlik ve gazilik konularında konferans verilmesi talebini il milli eğitim müdürlüklerine iletti.

Öğrencilere ‘şehitlik bilinci’ anlatılacak

Milli Savunma Bakanlığı, “Genç nesillerde şehitlik ve gazilik bilinci oluşturmak” için harekete geçti. Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayı ile ortaokullarda, 16-27 Mart tarihleri arasında şehitlik ve gaziliğin onurunu vurgulayan konferanslar verileceği bildirildi

MUSTAFA MERT BİLDİRCİN
Milli Savunma Bakanlığı, okullarda, şehitlik ve gazilik konularında konferans verilmesi talebini il milli eğitim müdürlüklerine iletti. Bakanlıktan il milli eğitim müdürlüklerine gönderilen yazıda, kent merkezlerinde bulunan ortaokullarda şehitlik ve gaziliğin onurunu vurgulayan konferanslar düzenlenmek istendiği ifade edildi.

Milli Savunma Bakanlığı’nca hazırlanan ve 81 il milli eğitim müdürlüğüne gönderilen yazıda, şu ifadelere yer verildi:

“Geleceğimizin teminatı olan genç nesillerde vatan, istiklal, şehitlik ve gazilik bilincini oluşturma yönünde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen eğitimlere katkı sağlamak maksadıyla Türkiye genelindeki ortaöğretim okullarında Çanakkale Zaferi ve 18 Mart Şehitler Günü’nün anlam ve önemini içeren, şehitlik ve gaziliğin onurunu vurgulayan konferanslar verilecektir.”

OKULLAR BELİRLENDİ

İl milli eğitim müdürlükleri, Milli Savunma Bakanlığı’ndan gelen talep doğrultusunda ilçe milli eğitim müdürlüklerinin konferans için uygun olan okulların listesini bildirmesini istedi. Müdürlüklerden, “Acele” ibaresi ile gönderilen yazıda, “Konferansların verilmesine uygun nitelikte işitsel ve görsel yayın sistemi ile salonu olan okullar tespit edilerek, listelerinin müdürlüğe gönderilmesi gerekmektedir” denildi.

AFYONCU DA KONUŞACAK

İktidara yakın bir gazeteye 16 Nisan Referandumu’ndan hemen önce, “Başkan seçemediğimizden birçok Türk Devleti yıkıldı” başlıklı yazı yazan Erhan Afyoncu’nun rektörü olduğu Milli Savunma Üniversitesi’nin 2019 yılında düzenlediği, “Şehitlik ve Gazilik” konferanslarına 4 bin ortaokul öğrencisi katıldı. Konferanslarda Rektör Afyoncu da konuşmacı olarak yer aldı.

Kaynak: Birgün

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org