İsrail ordusuna katılmayı ve Filistin topraklarının işgalinde yer almayı reddediyoruz!

Biz İsrailli gençler, İsrail ordusuna katılmayı ve İsrail’in Batı Şeria ve Gazze Şeridi’ni işgalinde yer almayı reddediyoruz. Başbakan’ın ve aday olan milletvekili adaylarının mesajımızı açık ve net bir şekilde duymaları için bize yardımcı olur musunuz?

Foto: İsrailli vicdani retçiler (soldan sağa) Evyatar, Einat, Nave ve Shahar

07 EYLÜL 2022
Bu metin, İsrail’in reddetme hareketini desteklemeye adanmış bir kuruluş olan Refuser Solidarity Network tarafından çevrildi.

Merhaba

İsrail Kasım ayında parlamento seçimleri yapacak ve bizim Başbakanımızın ve milletvekili adaylarımızın işgalin ŞİMDİ sona ermesi gerektiğini anladığından emin olmamız gerekiyor. İnsan hakları ihlallerini kabul etmeyeceğiz ve bunlara katılmayacağız. Aşağıdaki açıklamayı yazdık ve bu İsrailli politikacılara ulaştığından emin olmak için yardımınıza ihtiyacımız var.

Biz İsrailli gençler, İsrail ordusuna katılmayı ve İsrail’in Batı Şeria ve Gazze Şeridi’ni işgalinde yer almayı reddediyoruz. Tüm İsrail vatandaşlarını gözlerini açmaya ve İsrail hükümetinin Filistin halkına uyguladığı baskı politikasını görmeye çağırıyoruz. Aynı baskıcı politikaların bize dayattığı militarist eğitime, bize komşularımızdan nefret etmeyi öğreten eğitim sistemine ve eğitim sisteminin Filistin topraklarındaki gerçeği başkalarıyla paylaşmasını yasaklayan sosyal normlara karşı çıkıyoruz. Başka bir yol olduğunu göstermenin önemli olduğunu düşünüyoruz. Hepimizin zulme ve işgale katılmayı reddetme seçeneği var ve hepimiz fiziksel ve duygusal güvenlik dahil olmak üzere insan haklarının ayrım yapılmaksızın sağlandığından emin olabiliriz.

Batı Şeria ve Gazze Şeridi’ndeki Filistinlilerin öldürülmesine son verin; Bölgelerdeki etnik temizliği ve Masafer Yatta’nın transferini durdurun; Gazze şeridinin kuşatmasını durdurun; Ev yıkımlarını durdurun; İdari tutuklamaları ve reşit olmayanların tutuklanmasını durdurun; Yerleşimcilerin Filistinlilere yönelik şiddetini desteklemeyi bırakın ve buna karşı harekete geçin.

İsrail’in Filistin topraklarındaki askeri varlığının durdurulmasını ve Filistin halkına bağımsızlık hakkının verilmesini talep ediyoruz. Biz, İsrail’de doğup büyüyen İsrailli gençler, İsrail halkını komşularımıza daha iyi bir şekilde davranmanın, herkes için insan haklarını garanti eden insani bir yol olduğunu görmeye çağırıyoruz. İsrail’in Filistin toprakları üzerindeki işgaline son verilmesini talep ediyor ve bugün buna katılmayı reddettiğimizi ilan ediyoruz.

Başbakan’ın ve aday olan milletvekili adaylarının mesajımızı açık ve net bir şekilde duymaları için bize yardımcı olur musunuz? Açıklamamızı desteklediğinizi belirten ve bizi dinlemelerini isteyen bir e-posta göndermenize ihtiyacımız var. Ne kadar çok e-posta gönderilirse, o kadar yüksek sesle duyulacağız. Açıklamamızı desteklemek için buraya tıklayın.

Dayanışma içinde,

Shahar Schwartz, Evyatar Moshe Rubin, Einat Gerlitz, Nave Shabtay Levin

Kaynak: WRI

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org