İsrailli vicdani retçi Garlitz, 87 gün hapislikten sonra askerlikten muaf tutuldu!

İsrail anlaşmalarına itiraz etmekten korkmayan ve gerçekliğin feryadına göz yummayan reddeden nesilleri sürdürmekten gurur duyuyorum. Şahar, Eviatar ve Nuh hala mahkumlar ve onları da serbest bırakmaya çağırıyorum.

Einat Garlitz muaf tutuldu!

“Dört ay önce diğer üç kişi -Şahar, Neve ve Avitar- ile birlikte orduda hizmet etmeyi reddettikten sonra ilk kez hapse girdim.

O zamandan beri 4 askeri hapishanede 87 gün geçirdim ve oradan her zamankinden daha güçlü bir duygu ile çıktım. Herkes için gerçek özgürlük için savaşmalıyız. Ayrıca ve özellikle de bizden bir fiyat aldığında.

Hapishanede hayatın nasıl göründüğüne dair gerçekleri gördüm: Ordunun tam kontrolü, sürekli gözetim duygusu ve sonsuz tehditler. Sadece kimsenin insanlardan özgürlüğünü almaya hakkının olmaması gerektiğinin bilincini güçlendirdi bende.

İsrail anlaşmalarına itiraz etmekten korkmayan ve gerçekliğin feryadına göz yummayan reddeden nesilleri sürdürmekten gurur duyuyorum.

Durumu değiştirmenin bizim sorumluluğumuz olduğunu anlamalıyız, hayatımızı dolduran militarizmin bizi de hapsettiğini anlamalıyız.

Ve herkes özgür olana kadar hiç kimse özgür olmayacak.

Ben serbest bırakıldım ama reddeden arkadaşlarım -Şahar, Eviatar ve Nuh- hala mahkumlar ve onları da serbest bırakmaya çağırıyorum.

Kaynak: https://www.facebook.com/warresistersint

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org