İsrailli vicdani retçiler yargılanmaya devam ediyor, DESTEK OL!

Filistin topraklarındaki İsrail askeri varlığının durdurulmasını ve Filistin halkına bağımsızlık hakkının verilmesini talep ediyoruz. İşgale herhangi bir şekilde katılmayı reddettiğimizi beyan ediyoruz.

Reddeden Evyatar, Einat, Nave ve Shahar’ın beyanı

11 KASIM 2022
Biz İsrailli gençler, İsrail ordusuna katılmayı ve İsrail’in Batı Şeria ve Gazze Şeridi’ni işgalinde yer almayı reddediyoruz. Tüm İsrail vatandaşlarına, İsrail hükümetinin Filistin halkına yönelik uyguladığı baskı politikasını görmeleri için gözlerini açmaları çağrısında bulunuyoruz.

Aynı baskıcı politikalar tarafından bize dayatılan militarist eğitime, bize komşularımızdan nefret etmeyi öğreten eğitim sistemine ve eğitim sisteminin Filistin topraklarındaki gerçekliği diğerleriyle paylaşmasını yasaklayan toplumsal normlara karşı çıkıyoruz. Çocuklara ve gençlere başka bir yol olduğunu göstermenin önemli olduğunu düşünüyoruz. Hepimizin zulme ve işgale katılmayı reddetme seçeneğine sahibiz ve hepimiz fiziksel ve duygusal güvenlik de dahil olmak üzere insan haklarının ayrımcılık yapılmadan sağlanmasını sağlayabiliriz.

Batı Şeria ve Gazze Şeridi’ndeki Filistinlilerin öldürülmesini durdurun; Topraklardaki etnik temizliği ve Masafer Yatta’nın transferini durdurun; Gazze Şeridi’ndeki kuşatmayı durdurun; Ev yıkımlarını durdurun; Reşit olmayanların idari tutuklamalarını durdurun; Yerleşimcilerin Filistinlilere yönelik şiddetini desteklemeyi bırakın ve buna karşı harekete geçin.

Filistin topraklarındaki İsrail askeri varlığının durdurulmasını ve Filistin halkına bağımsızlık hakkının verilmesini talep ediyoruz. İsrail’de doğup büyüyen İsrailli gençler olarak bizler, İsrail kamuoyunu komşularımıza daha iyi, herkes için insan haklarını garanti eden insani bir şekilde davranmanın yolu olduğunu görmeye çağırıyoruz. İsrail’in Filistin toprakları üzerindeki işgaline son verilmesini talep ediyoruz ve bugün işgale herhangi bir şekilde katılmayı reddettiğimizi beyan ediyoruz.

Shahar Schwartz, Evyatar Moshe Rubin, Einat Gerlitz, Nave Shabtay Levin

Kaynak: WRI

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org