Libya’da ateşkes imzalandı: ‘Yabancı savaşçılar’ üç ay içinde Libya’yı terk edecek

BM’den yapılan açıklamada, yeni bir ortak polis gücünün devriyelere başlayacağı, Trablus-Bingazi arası ticari uçuşların da bugün itibariyle başladığı belirtildi.

BM: Libya’da taraflar ateşkes anlaşması imzaladı

Birleşmiş Milletler Libya Özel Temsilcisi Stephanie Williams, Libya’da tarafların ateşkes imzaladığını duyurdu. Williams, “Yol uzun ve zordu. Vatanseverliğiniz, ilerlemenizi ve uzlaşıya varmanızı sağladı” dedi.

23 Ekim Cuma 2020
DUVAR – Birleşmiş Milletler (BM), Libya’da tarafların ateşkes anlaşması imzaladığını duyurdu. BM’den yapılan açıklamada, ateşkesin ‘derhal başlayacağı’ belirtildi.

BM Libya Özel Temsilcisi Stephanie Williams, bölgede yer alan ‘yabancı savaşçıların’ üç ay içinde Libya’yı terk etmesi gerektiğini ve yeni bir ortak polis gücünün devriyelere başlayacağını söyledi. Cenevre’de düzenlenen imza töreninin ardından konuşan Williams, “Yol uzun ve zordu. Vatanseverliğiniz, ilerlemenizi ve uzlaşıya varmanızı sağladı” ifadelerini kullandı.

BİNGAZİ-TRABLUS TİCARI UÇUŞLARI BAŞLADI
Başkent Trablus’tan Bingazi arasında ticari uçuşlar bugün itibariyle başladı. Trablus’tan kalkan yolcu uçağı, Bingazi kentine iniş yaptı. İki kent arasında en son uçuş 2019 yılının yaz ayında gerçekleştirilmişti. (DIŞ HABERLER)

Kaynak: Gazete Duvar

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org