Londra Uluslararası Silah Fuarı’na karşı ‘uluslararası direniş’e destek verin!..

Eylül 2017’de ‘Silah Fuarını Durdurun eylem haftası’ kapsamında; dünyanın her yerinden, özellikle de DSEI de pazarlanan silahların en çok kullanılacağı yerlerden aktivistleri bize katılarak “Savaş Burada Başlıyor, Burada Durduralım” diyebilmeleri için Londra’ya getirmek istiyoruz.

Savaş Burada Bitiyor: uluslararası direnişe Londra silah fuarında destek verin

Lütfen bu linkten bağışta bulunun
09 Mayıs 2017 — HBrock
Eylül 2017’de binlerce silah tüccarı Londra’ya gelerek ürünlerini dünyanın her yerinden ordulara pazarlayacaklar. Uluslararası Savunma Ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı (DSEI) dünyadaki en büyük silah fuarlarından birisidir. Her iki yılda bir Doğu Londra’da kurulur ve dünyanın her yerine yıkım ihraç eder.

Bizler DSEI’ye karşı uluslararası direnişiz ve yardımınıza ihtiyacımız var.

Eylül 2015’te DSEI 1500 katılımcıya ev sahipliği yaptı ve fuarda sniper tüfeklerden tanklara, savaş uçaklarına ve savaş gemilerine kadar çeşitli silahlar sergilendi. İngiliz hükümetinin bizzat “en kötü veya en çok sayıda insan hakları ihlalleri yapılıyor” dediği ülkeler olan Irak, Kolombiya, Pakistan ve Suudi Arabistan’ın da içlerinde bulunduğu 60 kadar ülkeden askeri temsilciler de fuardaydı. Fuar aslında, İngiliz şirketlerinin deniz aşırı silah ihracatını geliştirme amacıyla kurulmuş bir daire aracılığıyla doğrudan hükümetin işbirliğiyle düzenleniyor.

DSEI’de pazarlanan silahlar savaş meydanlarında kullanılıyorlar, öldürüyorlar veya sakat bırakıyorlar. Ancak DSEI’ye karşı direniş de git gide büyüyor.

2015’te fuar; beş gün süren direk eylemlerle kamyonların fuara ekipman getirmelerinin engellenmesi, basında geniş yer bulması ve fuar sürmekte iken parlamentoda yapılan tartışmalar ile aksamaya uğratılmıştı. 2017 yılında direniş daha da büyük olacak.

Silah ticareti nasıl uluslararası ise, direniş de aynı şekilde uluslararası olmalıdır: Eylül 2017’de Silah Fuarını Durdurun eylem haftası kapsamında; dünyanın her yerinden, özellikle de DSEI de pazarlanan silahların en çok kullanılacağı yerlerden aktivistleri bize katılarak “Savaş Burada Başlıyor, Burada Durduralım” diyebilmeleri için Londra’ya getirmek istiyoruz. Bu bağış kampanyası ile onların Birleşik Krallık’a ulaşım masraflarının karşılanması amaçlanıyor.

Desteklerinizle; Nepal, Venezuela, Güney Sudan, Türkiye ve Güney Kore’den aktivistler gelerek hikâyelerini halka açık etkinliklerde paylaşabilecekler ve direnişimizin de silah fuarının olduğu gibi uluslararası olduğunu gösterecekler. Destekleriniz için teşekkür etmek amaçlı bazı hediyelerimiz var!

* £10 bağış için “teşekkür!” kartı gönderiyoruz

* £20 bağış için “kırık tüfek” rozeti gönderiyoruz

* £40 bağış için Şiddetsiz Eylemler El Kitabı’mızın bir kopyasını gönderiyoruz

* £75 bağış için Şiddetsiz Eylemler El Kitabı’mızın bir kopyasını ve “War is a crime against humanity” el çantası gönderiyoruz

Teşekkürler!

Çeviri: VR

Kaynak: WRI

PAYLAŞ.
VicdaniRet.org